برگزاری دومین همایش ملی مراکز داده با افزایش مشارکت متخصصان

تهران- ایرنا- دومین همایش ملی مراکز داده به همت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و همکاری سازمان فناوری ارتباطات با افزایش 50 درصدی شرکت کنندگان و کارگاه های تخصصی برگزار می شود.

دبیر اجرایی این همایش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: با توجه به اهمیت و حساسیت روزافزون موضوع مراکز داده کشور، رایانش ابری، شبکه ملی اطلاعات و شبکه های مستقل ملی دیگر مانند شبکه علمی کشور و نقش برجسته مراکز داده در این شبکه ها، این همایش با هدف پوشش تمام سرفصل های مطرح در مراکز داده (مشاوره، طراحی، یکپارچه سازی، اجرا، خدمات، نگهداری و ارزیابی) برگزار می شود.
ایرج مشگ آبادی گفت: دومین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس به نوعی تمام مسائل مراکز داده را در سه محور کلان زیرساخت، سرویس، مدیریت و استراتژی همراه با بخش های جنبی مرتبط با محورها، شامل پنل های علمی، کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی بررسی می کند.
وی با اشاره به برگزاری این همایش در سطح ملی برای دومین بار افزود: امسال تعداد کارگاه های تخصصی نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است و در حالیکه تعداد شرکت کنندگان سال گذشته 1800 نفر بود بر اساس ثبت نام ها امسال انتظار داریم 2500 نفر در همایش شرکت کنند.
مشگ آبادی در معرفی سخنرانان علمی این همایش توضیح داد: پروفسور بابک فلسفی از دانشگاه ای پی اف ل/EPFL سوئیس یکی از سخنرانان علمی همایش است که در زمینه زیرساخت های مراکز داده مطالبی را ارائه می کند.
وی ادامه داد: همچنین شرکت ای پی آی/EPI از شرکت های معتبر انگلیسی نیز برگزاری بعضی کارگاه ها را برعهده دارد، از آنجا که اعطای کسب مجوزهای IEEE نیز با تلاش های کمیته راهبری همایش کسب شده است شرکت کنندگان در کارگاه های تخصصی می توانند این گواهینامه ها را دریافت کنند.
به گفته مشگ آبادی، همچنین امیلیو ساپینو فیگولس Emilio Sapina Figols از اسپانیا نیز در کارگاهی به ارائه آخرین دستاوردهای تخصصی در زمینه خدمات کلینیکی نوین در مدیریت نگهداری و بهره برداری از مراکزداده می پردازد.
دبیر اجرایی این همایش تاکید کرد: مراسم افتتاحیه روز یکشنبه (9 اردیبهشت) در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با حضور مقامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان برگزار و در سه روز آتی (9، 10 و 11 اردیبهشت) 20 کارگاه تخصصی، نشست علمی و پنل برپا می شود.
به گفته وی، همچنین نمایشگاه جانبی تخصصی همزمان با برگزاری این همایش سه روزه در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با حضور شرکت های فعال در زمینه تجهیزات مراکز داده و در 10 غرفه برگزار خواهد شد.
ستاد توسعه فناوری اطلاعات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان فناوری اطلاعات ایران، دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه صنعتی امیرکبیر از جمله مشارکت کنندگان در برگزاری این همایش هستند.
اولین همایش ملی مراکز داده تیرماه 96 با استقبال 1800 نفر و برگزاری 18 کارگاه تخصصی با حضور شرکت های معتبر داخلی و خارجی و مخاطبان حوزه صنعت مراکز داده به میزبانی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.
علمی**9157*2017
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال