سعودی ها جنایتی دیگر رقم زدند؛

عروسی خونین در یمن 33 کشته بر جای گذاشت

تهران- ایرنا- در حالی که کشتار مردم یمن به دست سعودی ها همچنان ادامه دارد، سخنگوی وزارت بهداشت یمن روز دوشنبه اعلام کرد که شمار قربانیان حمله جنگنده های ائتلاف عربی تحت فرمان عربستان به یک مراسم عروسی در غرب این کشور، به 33 کشته و 55 زخمی رسیده است.

به گزارش شبکه خبری یمنی 'المسیره'، 'عبدالحکیم الکحلانی' سخنگوی وزارت بهداشت یمن با اعلام این خبر، افزود: این رقم آمار نهایی نیست و احتمال افزایش قربانیان وجود دارد.
جنگنده های متجاوز سعودی شب گذشته (یکشنبه) در دو حمله پیاپی به روستای 'الراقه' واقع در منطقه 'بنی قیس' در استان حجه در غرب یمن یک مراسم عروسی را به خاک و خون کشیدند.
شدت این حمله به حدی بود که بیمارستان «جمهوری» استان حجه حالت فوق العاده اعلام کرد و از شهروندان خواست با اهدای خون به یاری مجروحان بشتابند.
رئیس بیمارستان جمهوری اعلام کرد که 30 تن از افراد زخمی شده این جنایت، کودک هستند که حال 3 تن از آنها وخیم است.
جنگنده های عربستان پس از بمباران های متعدد محل حادثه، مانع ورود گروه های امداد و نجات به روستای آسیب دیده و انتقال مجروحان به بیمارستان شدند.
الکحلانی، سازمان ملل را که در قبال جنایت های سعودی علیه مردم یمن سکوت اختیار کرده، مسئول این حملات دانست و گفت، سازمان ملل بار دیگر همدستی خود با ائتلاف عربی در جنگ یمن را ثابت کرد و نشان داد که توانایی پایان دادن به این تجاوزات را ندارد.
این جنایت در حالی روی می دهد که 'ترکی المالکی' سخنگوی ائتلاف عربی چندی پیش تهدید کرده بود که حملات سنگین تر و بی رحمانه تری را علیه مردم یمن انجام خواهند داد.
عربستان 26 آذرماه 96 نیز با حمله به یک مراسم عروسی مشابه در استان 'مارب' در مرکز یمن، ده ها تن را به خاک و خون کشید.
بن سلمان ولیعهد عربستان طراح باتلاق خونین جنگ یمن، از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرد تا به بهانه بازگردان عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند؛ تجاوزی که تاکنون منجر به کشته شدن هزاران یمنی بی گناه و ویرانی این کشور شده است.
خاورم**9329**3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال