نیروهای امنیتی هند 16 مائوئیست را کشتند

دهلی نو - ایرنا - نیروهای امنیتی هند 16 شبه نظامی مائوئیست را در طی یک درگیری در جنگلهای واقع در ایالت مهاراشترا در شرق هند به هلاکت رساندند. منابع نظامی تخمین می زنند تلفات این درگیری می تواند حتی تا 25 نفر نیز برسد.

به گزارش ایرنا به نقل از گزارش روز دوشنبه روزنامه 'تایمز او ایندیا' ، «انکوش شینده» رئیس پلیس بخش گادچیرولی که درگیری در حوزه وی اتفاق افتاد کشته شدن 16 نفر را در طول این درگیری 90 دقیقه ای تایید کرد اما گفت انتظار دارد با توجه به شدت حملات، تلفات تا 25 نفر افزایش یابد.
وی توضیح داد که فرماندهان چهار گروه مائوئیست در این جنگل در حال برگزاری جلسه بودند که مورد حمله قرار گرفتند.
به گفته مقامات امنیتی هند، تعداد زیادی اسلحه و مهمات از جمله نارنجک، مواد منفجره، وسایل ارتباطی،لپ تاپ و تجهیزات الکترونیکی از شبه نظامیان کشف و ضبط شده است.
پلیس اعلام کرد در حال جستجو برای بازداشت تعدادی از این شبه نظامیان است که در درگیری مجروح اما متواری شده اند.
این درحالیست که ماه گذشته بر اثر انفجار مین کار گذاشته شده توسط شبه نظامیان مائوئیست در ایالتی دیگر در همین منطقه ، 9 نیروی امنیتی هند کشته و 10 نفر دیگر مجروح شدند.
شش ماه پیش نیز در یکی از شدید ترین حملات شبه نظامیان مائوئیست در این ایالت، 25 نیروی امنیتی هند کشته شدند.
به گفته مقامات دولتی هند، در دو سال گذشته نزدیک به 300 شبه نظامی مائوئیست در درگیری با نیروهای امنیتی هند در ایالت چتیزگر در شرق این کشور کشته شده اند.
شبه نظامیان مائوئیست که به گفته خودشان از 'مائوتسه تونگ' رهبر انقلاب چین الهام گرفته اند در 30 ایالت هند حضور دارند اما بیشترین فعالیت آنها در مناطق جنگلی در شرق هند است.
این گروه از سال 1967 برای ایجاد یک جامعه کمونیستی و سرنگون کردن آنچه یک حکومت «نیمه مستعمره، نیمه فئودالی» در هند می خوانند با دولت در حال مبارزه هستند.
این گروه شبه نظامی اعلام کرده است که دلیل خشونت های انجام شده توسط آنها بدست آوردن سهم بیشتر از منابع طبیعی منطقه و ایجاد شغل بیشتر برای افراد فقیر و کم درآمد در مناطق تحت کنترل خود است.
در یکی از بزرگترین حمله های این گروه که در سال 2010 اتفاق افتاد ، 76 نیروی امنیتی هند کشته شدند.
آساق**267**1424

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال