حضور چشمگیر ناشران ایرانی در نمایشگاه کتاب سارایوو

بلگراد- ایرنا- ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو همچون سال های گذشته حضور چشمگیری داشته و کتاب های ارائه شده ازسوی موسسه ها ونهادهای علمی ایرانی با اقبال بازدید کنندگان از این رویداد روبه رو شده است.

به گزارش عصر شنبه ایرنا به نقل از سفارت ایران در سارایوو،سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو با حضور 160 ناشر از 12 کشور از 18 تا 23 آوریل ( 29 فروردین تا 3 اردیبهشت) برپاست .
در این دور از نمایشگاه کتاب بین المللی سارایوو 3 نهاد ایرانی (رایزنی فرهنگی،بنیاد ملاصدرا و موسسه ابن سینا) حضور فعال دارند که کتب ترجمه و نوشته شده به زبان بوسنیایی را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده اند.
بر اساس این گزارش، غرفه های ایرانی در نمایشگاه امسال سارایوو نیز میزبان علاقه مندان گسترده و دوستداران فرهنگ و ادب ایران زمین هستند.
محمود حیدری سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین در بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو از نزدیک با ناشران ایرانی و بوسنیایی حاضر در این نمایشگاه دیدار و گفت و گو کرد.
سفیر ایران همچنین با حضور در غرفه بنیاد ملاصدرا و موسسه علمی پژوهشی ابن سینا ضمن گفت و گو با دست اندرکاران این موسسه ها با آثار جدید تالیفی و ترجمه شده توسط این موسسات از نزدیک آشنا شد.
حیدری باقدردانی از تلاش های صورت گرفته و حضور فعال نمایندگان کشورمان در نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو گفت: ترجمه و ارائه آثار فاخر ایرانی در نمایشگاه سارایوو با توجه به تاریخچه درخشان ادبیات فارسی در حوزه فرهنگ و ادب و دانش جهان سبب آشنایی بیشتر و عمیق تر جوانان بوسنیایی و توسعه روابط فرهنگی می شود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین از سایرغرفه های نمایشگاه همچون انتشارات کتاب خوب، انتشارات شاهین پاشیچ، نشر میراث معنوی و انتشارات افق های باز بازدید و با مدیران غرفه ها گفت و گو کرد.
علی اصغر عامری رایزن فرهنگی سفارت ایران درسارایوو نیز با تشریح فعالیت های غرفه رایزنی فرهنگی کشورمان در این نمایشگاه گفت: توزیع کتاب و جزوه های منتشر شده در خصوص معرفی چهره فرهنگی ایران به همراه هنرمندی خطاط کشورمان استاد ابراهیم حمزه با استقبال مخاطبان بوسنیایی روبه رو شد .
رونمایی از آثار جدید نویسندگان خارجی و داخلی، اهدای جوایز به ناشران و نویسندگان برتر، برگزاری کنفرانس های تخصصی در خصوص ادبیات و فروش کتاب از جمله برنامه های در نظر گرفته شده برای نمایشگاه بین المللی کتاب سارایوو است.
شبد**اروپام**436**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال