کتابخانه تخصصی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجهیز می شود

تهران - ایرنا - مدیرعامل خانه کتاب در دیدار با مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بر تجهیز و تامین کتابخانه تخصصی این موزه از سوی موسسه خانه کتاب تاکید کرد.

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از موسسه خانه کتاب، نیکنام حسینی پور در دیدار با علی اصغر جعفری مدیرعامل و ساسان والی زاده معاون فرهنگی هنری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با بیان اینکه همه بر سر سفره انقلاب نشسته ایم و در مقابل آن مسئولیت داریم، گفت: برای انجام فعالیت‌های مرتبط با حوزه دفاع مقدس باید همه نهادهای مرتبط هم‌افزایی داشته باشند تا از انجام فعالیت‌های تکراری اجتناب شود.
حسینی پور ادامه داد: حضور اهالی قلم در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بخصوص در بخش کودک و نوجوان در آینده در نوشته‌های آنها دیده خواهد ‌شد از این رو برای تحقق این هدف، می‌توان جلسات نقد، بررسی، معرفی و رونمایی کتاب‌های حوزه دفاع مقدس را با حضور نویسندگان، مترجمان و ناشران در خانه کتاب و حتی در موزه برگزار کرد.
مدیر عامل موسسه خانه کتاب اضافه کرد: این موسسه می تواند کتاب‌هایی را که به مناسبت برگزاری جشنواره‌های فرهنگی مانند جایزه کتاب سال برای خانه کتاب ارسال می‌شوند بعد از بررسی‌ های لازم، در اختیار کتابخانه موزه انقلاب اسلامی قرار دهد.
حسینی پور با اشاره به اهمیت ترجمه کتاب گفت: معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با طرح «گرنت» از کتاب‌های ایرانی که به زبان‌های دیگر ترجمه می‌شوند، حمایت می‌کند بنابراین موزه انقلاب اسلامی می‌تواند کتاب‌های شاخص و مناسب با فرهنگ‌ کشور‌های دیگر را برای ترجمه مهیا کند.
وی ادامه داد: خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به عنوان خبرگزاری تخصصی حوزه کتاب، بخشی از اخبار خود را به حوزه دفاع مقدس اختصاص داده از این رو موزه انقلاب اسلامی می تواند از این ظرفیت برای اطلاع‌رسانی فعالیت‌های کتابی خود استفاده کند.
علی اصغر جعفری هم در این دیدار با تاکید بر اینکه موسسه خانه کتاب نقطه اتکای همه مجموعه‌های مرتبط با کتاب است، به فعالیت های موزه انقلاب اسلامی اشاره کرد.
وی گفت: مجموعه عظیم از فعالیت‌های مرتبط با حوزه نشر، کتاب و کتابخوانی در موزه برگزار می‌شود، به عنوان نمونه از پایان‌نامه‌های ارشد و رساله‌های دکتری در حوزه دفاع مقدس حمایت می‌کنیم.
مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اضافه کرد: کتابخانه موزه یکی از بزرگترین کتابخانه‌های تخصصی در حوزه دفاع مقدس با بالغ بر 22 هزار جلد کتاب است و قرار است در هفته دفاع مقدس از کتابخانه دیجیتال موزه نیز رونمایی شود.
فراهنگ**1880** 1701

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال