قهرمان سابق جودوی آسیا:

برگزاری تور جهانی موجب گسترش این رشته کهن می شود

تهران - ایرنا - قهرمان سابق جودوی ایران و آسیا در خصوص برگزاری تور فدراسیون جهانی در کشورمان گفت: جودو ورزش صلح آفرین است و برگزاری تور جهانی بدون شک موجب دوستی بیشتر کشورها و گسترش این رشته می شود.

به گزارش ایرنا، تور فدراسیون جهانی جودو چند روزی است در ایران آغاز شده و قهرمانان و مدرسان مطرح جهان به همراه گروه مستندسازی با سفر به شهرهای جودو خیز ایران به گسترش این رشته، تهیه مستند و اشاعه صلح و دوستی که شعار این ورزش است، می پردازند.
«مسعود حاجی آخوندزاده» جودوکار مطرح سال های گذشته ایران که هم اکنون همراه با اعضای تور جهانی در اصفهان حضور دارد روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص شرایط تور فوق، تصریح کرد: قهرمانان و مدرسانی از اسپانیا، فرانسه، انگلیس و مجارستان به همراه گروه مستند سازی از سوی فدراسیون جهانی به ایران سفر کرده اند.
وی با بیان اینکه هدف اصلی برگزاری تور جهانی در کشورها، گسترش رشته کهن جودو و آداب آن است، گفت: در جودو احترام، صلح و دوستی کشورها حرف اول را می زند.
آخوندزاده ادامه داد: قهرمانان حاضر در تور جهانی، کلاس های آموزشی کوتاهی را با حضور مربیان و جودوکاران برگزار می کنند.
وی در خصوص استقبال علاقمندان از این مساله گفت: روزی که همراه با نمایندگان فدراسیون جهانی در استان البرز حاضر شدیم، استقبال علاقمندان و به خصوص جوانان به حدی بود که خیلی ها نتوانستند در سالن در نظر گرفته شده، حاضر شوند.
آخوندزاده با بیان اینکه تور فوق از استان البرز آغاز شد و اکنون به اصفهان رسیده است، ادامه داد: حضور در شیراز، مشهد که مسابقات بزرگ چوخه در آن برگزار می شود، بجنورد، اسفراین، نور و تهران از دیگر برنامه های تور است.
قهرمان سال های گذشته آسیا برگزاری تور جهانی در ایران را برای گسترش جودوی کشور مفید دانست و اظهار داشت: جوانان با استقبال چشمگیر خود ثابت کردند که علاقه وافری به طی کردن مسیر پیشرفت در این رشته المپیکی و کهن دارند.
هدف فدراسیون جهانی جودو ایجاد انگیزه، آموزش و تبلیغ بیشتر این رشته رزمی کهن است. در گذشته ژاپنی ها به عنوان مهد جودوی دنیا، اقداماتی را در این راستا انجام می دادند که اکنون فدراسیون جهانی مسئولیت آن را برعهده دارد.
بنابر اعلام مسئولان فدراسیون جودوی ایران، برگزاری هر مرحله از این تور حدود 90 هزار دلار هزینه دارد که از سوی فدراسیون جهانی تامین می شود.
ورزشی**3783**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال