معاون وزیر ورزش و جوانان :

رام الله پایتخت جوانان جهان اسلام می شود

باکو – ایرنا – معاون وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران از معرفی َشهر « رام الله » در فلسطین به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام خبر داد و گفت : ایران با جدیت از این پیشنهاد استقبال می کند .

«محمد مهدی تندگویان» روز سه شنبه، درحاشیه نشست کارشناسی ورزش و جوانان سازمان همکاری اسلامی ، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در باکو، اظهارداشت : از معرفی رام االله بسیار خوشحال هستیم ،هرچند ممکن است به دلیل مسائل امنیتی که با رژیم غاصب صهیونیستی داریم، نتوانیم دراجلاس آتی در رام الله شرکت کنیم، ولی از این اتفاق به شدت دفاع می کنیم.
وی با اشاره به تصمیم نابخردانه ترامپ در مورد انتقال سفارت امریکا به قدس شریف، افزود: بنا بر این ما نیز تصمصم گرفتیم از معرفی رام الله به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام حمایت کنیم و قدس را پایگاه خود و قلب جهان اسلام می دانیم.
تندگویان گفت : سال گذشته شهر شیراز بعنوان پایتخت جوانان جهان اسلام بود و در این مدت برنامه های مهمی در حوزه جوانان در این شهر برگزار شد .
وی، با اشاره به اینکه با افتخار و سربلندی از عهده این کار برآمدیم و برنامه خوبی در مدت یک سال در شیراز برگزار کردیم ، افزود: تقریبا همه مقامات و مسئولینی که امروز در این نشست حضور دارند، در یک سال گذشته به ایران سفر کرده اند.
معاون وزیر ورزش و جوانان یادآور شد : در مراسم پایان دوره یکساله شهر شیراز بعنوان پایتخت جوانان جهان اسلام که پیش از عید نوروز برگزار شد ، بحث جابجایی پایتخت جدید جوانان مطرح شد که طی امروز و فردا در مورد این موضوع تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.
تندگویان گفت: در نشست امروز همچنین بیانیه مشترک کشورهای اسلامی در حوزه ورزش و جوانان بررسی و نظرات کشورهای مختلف در این بیانیه منعکس و فردا با حضور وزیران جوانان و ورزش کشورهای عضو از جمله جمهوری اسلامی ایران به تصویب می رسد .
کارشناسان ارشد کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی ، در اجلاس امروز، برنامه راهبردی و فعالیت های آتی این سازمان در حوزه جوانان بررسی و در مورد انتخاب شهر جدید بعنوان پایتخت جوانان کشورهای اسلامی تصمیم خواهند گرفت .
چهارمین اجلاس وزیران جوانان و ورزش کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی نیز فردا چهارشنبه با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران در باکو برگزار می شود .
آساق **337*1579

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال