370 شرکت کننده بین المللی در مسابقات قرآن ایران شرکت می کنند

تهران- ایرنا - رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از حضور 370 میهمان در بزرگترین جشنواره قرآنی در ایران خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این که سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قرآن، روز 30 فروردین در مصلی بزرگ امام خمینی برگزار می شود، گفت: 84 کشور در این رقابت ها شرکت می کنند.
وی با اعلام این که نخستین بخش از این شرکت کنندگان که شامل رقابت کننده گان، داوران و همراهان امروز وارد کشور شدند، افزود: این دوره از مسابقات قرآنی در پنج بخش زنان و مردان، روشندلان، دانشجویان و طلاب برگزار می شود.
به گفته وی مردان، زنان و روشندلان در مصلی تهران با هم رقابت خواهند کرد و شرکت کنندگان طلاب و دانشجویان نیز در شهرهای قم و مشهد برگزار می شود.
حسینی ادامه داد: همچنین در کنار این رقابت یازدهمین همایش بین المللی پژوهش های قرآنی را نیز با محوریت استکبار ستیزی در قرآن، سیره اهل بیت(ع) و انقلاب اسلامی برگزار می شود.
رئیس مرکزامور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه گفت: همچنین مسابقات بین المللی دربخش طلاب به غیر از رشته های حفظ و تلاوت در تفسیر و خطابه ها قرآنی برگزار خواهد شد و بانوان و نابینایان در رشته حفظ شرکت می کنند.
وی مجموع شرکت کنندگان از ایران را پنج نفر اعلام کرد و گفت: افتتاحیه این رقابت ها روز سی ام فروردین و اختتامیه آن روز ششم برگزار می شود.
اجتمام*3377*1724

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال