قاریان فیلیپینی در مسابقات بین المللی قرآن ایران شرکت می کنند

کوالالامپور-ایرنا- 2 نفر از قاریان برجسته فیلیپینی در سی و پنجمین مسابقات بین المللی قرآن کریم که در روزهای آتی در ایران برگزار می شود ، شرکت می کنند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، سی و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در روزهای 30 فروردین تا 6 اردیبهشت سال جاری در مصلی بزرگ امام خمینی تهران برگزار می‌شود.
مسئولان برگزار کننده این مسابقات پیشتر اعلام کردند ایران درسال جاری میزبان حدود 370 میهمان قرآنی از 84 کشور جهان در جریان مسابقات بین‌المللی قرآن در بخش‌های ویژه مردان، زنان، طلاب، دانشجویان، روشندلان و پژوهش‌های قرآنی است.
طبق این گزارش 65 داور بین المللی، رقابت‌های حافظان و قاریان شرکت کننده از کشورهای مختلف جهان را در سی و پنجمین دوره مسابقات بین المللی قران کریم را ارزیابی و داوری می‌کنند.
امسال به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فیلیپین نیز دو نفر از قاریان فیلیپینی برای شرکت در این مسابقات بین المللی به ایران اعزام خواهند شد.
'محمد جعفری ملک' رایزن فرهنگی ایران در فیلیپین در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه مسلمانان ایران و فیلیپین در عرصه های مختلف فرهنگی با یکدیگر همکاری دارند، گفت: فعالیت در حوزه های قرآنی از جمله این همکاری هاست .
وی با بیان اینکه دو قاری فیلیپینی در سالهای متمادی فعالیت های قرآنی زیادی داشته اند در معرفی این افراد ، افزود: 'محمد آرامپونی' از قاریان و حافظان روشندل و شیعه فیلیپینی است که در یک خانواده مسیحی به دنیا آمده است .
به گفته وی این حافظ قرآن کریم مسئول نمازخانه امام صادق (ع) در شهر کاویته حومه مانیل است.
جعفری ملک ' حامدین ابیه ' را دیگر قاری فیلیپینی معرفی کرد که قرار است به ایران اعزام شود.
به گفته وی 'ابیه' از برادران اهل تسنن و از قاریان دارالقرآن حضرت محمد (ص) وابسته به رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است.'
این قاری فیلیپنی در سال‌های 2011 تا 2013 رتبه دوم و سوم مسابقات قرائت قرآن کریم شهر مانیل پایتخت فیلیپین را به دست آورد.
آساق**1599

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال