فراخوان سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان منتشر شد

تهران- ایرنا- فراخوان سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برای برگزاری در شهریورماه 1397 منتشر شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، این جشنواره که با هدف توسعه و ترویج تئاتر بیرونی و گسترش ارتباط سازنده تئاتر با مخاطبان و عموم شهروندان توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان و اداره کل هنرهای نمایشی با همکاری انجمن هنرهای نمایشی ایران و استان کردستان برگزار می شود، فراخوان سیزدهمین دوره خود را در 9 بخش تخصصی منتشر کرد.
در این فراخوان، عنوان جشنواره با تاکید بر سه مشخصه تئاتر خیابانی، کاربردی و محیطی درج شده است.
محورهای مورد تاکید این دوره با توجه به آزاد بودن موضوع آثار، وفاق و انسجام اجتماعی و مشارکت سیاسی برای پیشرفت کشور، ترویج فرهنگ اصیل ایران اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ادبیات پایداری (با اولویت معرفی رشادت های شهدای کردستان)، ترویج نشاط اجتماعی و روحیه امید با تکیه بر فرهنگ ایران اسلامی، موضوعات شهر و شهروندی، محیط زیست، منابع طبیعی و ثروتهای ملی (با تاکید بر دریاچه زریوار)، ترویج فرهنگ صلح و دوستی و احترام متقابل بین ملتها و مبازره با تروریسم، جوانان، اشتغال و ازدواج معرفی شده است.
در این راستا نگاه ویژه جشنواره بر دو موضوع آگاهی بخشی و دانش افزایی درباره آسیبهای اجتماعی ناشی از اعتیاد، بیکاری، طلاق و تلاش در پیشگیری از این آسیبها و حمایت از کالای ایرانی درج شده است.
سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی، کاربردی و محیطی مریوان در بخش های مسابقه ایران، نمایش های آیینی و سنتی، تئاتر ملل، تئاتر کودک و نوجوان، مهمان، کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی برگزار خواهد شد.
در بخش مسابقه ایران، دبیرخانه جشنواره پذیرای طرح و ایده متقاضیان خواهد بود که باید به صورت پروپوزال اجرایی ارائه شود.
آثار متقاضی این بخش باید تا پیش از این در هیچ جشنواره رقابتی در گستره سراسری شرکت نکرده و تا پیش از مهلت ارسال آثار دارای حداقل 5 اجرای عمومی باشند.
بخش نمایش های آیینی و سنتی نیز رقابتی بوده و بر اساس انتخاب هیات داوران در هر کدام از بخشهای تحقیق و پژوهش آیین ها، کارگردانی، طراحی فضای نمایشی، موسیقی، یک برگزیده معرفی شده و به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.
بخش تئاتر کودک و نوجوان با هدف حمایت از آثار هنر خلاق و تربیت نسل آینده و رشد و پرورش فرزندان ایران اسلامی، به صورت غیر رقابتی برگزار خواهد شد.
نقش آموزشی و تربیتی در انتقال مضمون به مخاطب، اولویت انتخاب آثار در بخش کودک و نوجوان است و دبیرخانه جشنواره، پذیرای نمایشهای تولید شده متقاضیان خواهد بود که ضروری است آثار به صورت نسخه تصویری ارائه شود.
مطابق فراخوان، مهلت دریافت طرح و ایده در هر یک از بخش های جشنواره اول خردادماه و زمان اعلام نتایج ارزیابی طرح و ایده 12 خردادماه خواهد بود.
جزئیات مندرج در فراخوان باید توسط کارگردانان متقاضی به دقت مطالعه و مدارک مورد نیاز هر بخش به همراه فرم تکمیل شده تقاضای حضور تا تاریخ یاد شده به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.
دبیرخانه دائمی جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان به نشانی کردستان، مریوان، بلوار امام خمینی (ره)، مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کدپستی: 6671743173 درج شده و شماره تلفن: 0873493625-08734601154 و نمابر 08734601155-08734593626 و نشانی الکترونیکی MARIWAN.FESTIVAL@GMAIL.COM برای ارتباط با هنرمندان اعلام شده است.
فراهنگ ** 7561 **1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال