رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی عراق:

ایران در بخش رسانه نیز همواره در کنار عراق بوده است

بغداد- ایرنا - رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی عراق تصریح کرد جمهوری اسلامی ایران در بخش رسانه ای نیز همواره کنار ملت و دولت عراق بوده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین 'سید حمید حسینی' دوشنبه شب در نشست صمیمی نخبگان عراقی با سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
طی سخنانی گفت: پس از سقوط صدام هیچ رسانه ای مستقلی در عراق نبود و همه رسانه ها وابسته و در خدمت نظام بعث بودند و بعد ازسقوط رژیم بعث نیز مردم اخبار را از شبکه های خارجی و منطقه ای می گرفتند که وابسته به آمریکا و دشمنان عراق بودند.
رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون های عراقی گفت: در آن شرایط این ایران بود که به کمک ما آمد و اگر جمهوری اسلامی نبود اکنون به این سطح از توانایی رسانه ای و این حجم و تعداد از شبکه های رادیو و تلویزیونی که توان مقابله با هجمه های استکبار را داشته باشند نمی رسیدیم.
سید حمید حسینی با قدردانی از کمک ایران به توسعه بخش رسانه ای عراق در سالهای پس از سقوط نظام بعث، بر ضرورت توجه بیش از پیش به رسانه و تقویت آن در کشورش تاکید کرد و گفت امروز شبکه های تلویزیونی ما در همه خانه ها حضور دارند و تاثیرات خوبی بر مخاطب می گذارند.
وی گفت اکنون که بحث همکاری های فرهنگی و رسانه ای مطرح است باید از نقش و فعالیت خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در عراق یاد و تشکر کنم.
حسینی افزود خبرگزاری جمهوری اسلامی نقش و فعالیت قابل تقدیری در عراق دارد و در کنار دولت و ملت این کشور قرار دارد.
وی گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی در عراق فعالیت بسیار خوبی دارد و رسانه های عراقی باید بیش از پیش از تجربیات این رسانه با سابقه بیش از 80 سال استفاده کنند.
رئیس اتحادیه رادیو و تلویزیون های عراقی گفت: ایرنا از ابتدای دوره پس از سقوط صدام در کنار ما با بود و خدمات بسیاری در عراق داشت.
وی افزود: خبرگزاری جمهوری اسلامی امروز نیز فعالیت و نقش بسیار خوبی دارد و این ایفای نقش باید بازهم بیشتر و گسترده تر شود.
سید حمید حسینی گفت: ما در مسائل آموزشی مایلیم از توان و تجربه ایرنا برای تقویت بعد حرفه ای رسانه های عراقی استفاده کنیم.
خاورم**380**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال