رئیس ستاد راهبری انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان :

نمایندگان منتخب فرهنگیان اردیبهشت راهی صندوق ذخیره می شوند

تهران- ایرنا- رئیس ستاد راهبری انتخابات در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: سه نفر از نمایندگان منتخب فرهنگیان در نشست نهایی که اردیبهشت ماه با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار می شود، پس از رای گیری راهی صندوق ذخیره می شوند.

اصغر حصیری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: منتخبان مرحله اول انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان که 83 نفر هستند تا 31 فروردین ماه فرصت دارند تا مدارک خود را برای بررسی در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار دهند.
وی اضافه کرد: پس از تایید مدارک منتخبان و استعلام از هیات رسیدگی به تخلفات اداری و بانک مرکزی، فرصتی به این افراد در جلسه اردیبهشت ماه داده می شود تا برنامه های خود را ارائه کنند و در همان جلسه رای گیری خواهد شد.
رئیس ستاد راهبری انتخابات در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان یادآور شد: در نهایت از میان این افراد، دو نفر به عنوان عضو هیات امنا و یک نفر به عنوان بازرس در صندوق انتخاب می شوند و با دریافت ابلاغ از سوی وزیر آموزش و پرورش می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.
حصیری به روند برگزاری انتخابات و ثبت نام فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره اشاره کرد و گفت: ثبت نام از نامزدهای انتخابات 11 تا 23 بهمن ماه انجام شد و در مجموع، سه هزار و 557 نفر از فرهنگیان سراسر کشور نامزدی خود را اعلام و ثبت نام کردند.
وی اضافه کرد: از این تعداد، در نهایت پس از رای گیری، 83 نفر که بیشترین آرا را کسب کرده بودند در مرحله اول انتخاب شدند تا با بررسی و تایید صلاحیت حرفه ای، سه نفر به مدت چهار سال به عنوان عضو و بازرس در صندوق ذخیره فعالیت کنند.
مشاور اقتصادی وزیر آموزش و پرورش با یادآوری این نکته که اکنون پنج نفر عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که با برگزاری این انتخابات به هفت نفر می رسند، اضافه کرد: تاکنون فعالیت هیات امنای صندوق به صورت انتصابی بوده و اعضای کنونی، منتخب وزیران پیشین آموزش و پرورش هستند و این اولین بار است که اعضای هیات امنا از میان فرهنگیان و در قالب برگزاری انتخابات تعیین می شوند.
حصیری تصریح کرد: ماده 12 قوانین صندوق ذخیره فرهنگیان به وزیر آموزش و پرورش اجازه می دهد که سه نفر را به انتخاب خود به صندوق بفرستد.
وی ادامه داد: در این راستا وزیر از اختیارات خود استفاده کرده و تصمیم گرفته شده که معلمان منتخب این انتخابات به عنوان عضو هیات امنا در صندوق ذخیره فرهنگیان حضور داشته باشند.
انتخابات فرهنگیان در هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان در شرایطی برگزار شده که بسیاری از فرهنگیان به دلیل اختلاس چند هزار میلیاردی، از عملکرد این صندوق ناراضی بوده و خواستار خروج از عضویت آن هستند.
برگزاری این انتخابات که تلاش دارد با عضویت دو نفر از فرهنگیان در ترکیب هیات امنا، نظارت مستقیم اعضا بر فعالیت ها و عملکرد بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور را به همراه داشته باشد، گویی چندان به مذاق فرهنگیان خوش نیامده و خواستار باز پس گیری سپرده های خود هستند و از سوی دیگر، کارشناسان اقتصادی نیز این امر را راهکار مناسبی برای جلوگیری از اختلاس های کلان در این صندوق نمی دانند.
از ابتدای تاسیس صندوق ذخیره فرهنگیان از سال 74 تاکنون، یک میلیون و 530 هزار و 521 به عضویت این صندوق درآمده اند که تعدادی از این اعضا یا از عضویت خارج و یا بازنشسته شده اند.
فراهنگ**1883**1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال