دیدار ابتکار و وزیر تجارت سوئد، برای توسعه مشارکت اقتصادی زنان

تهران - ایرنا - معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دیدار با وزیر تجارت سوئد گفت: توسعه صندوق های خرد و تعاونی های زنان، کارآفرینی زنان در صنعت توریسم و صنایع دستی از جمله فرصت هایی است که می تواند به رشد مشارکت اقتصادی بانوان ختم شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز سه شنبه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معصومه ابتکار در اولین ‌روز از سفر دو روزه خود به سوئد با خانم «آن لینده» وزیر تجارت و امور اروپایی سوئد،دیدار کرد.
وی در این دیدار، ضمن تاکید بر توسعه همکاری های مختلف بین دو کشور، به دستاوردهای حوزه زنان در ایران اشاره کرد.
وی اظهار داشت: دسترسی زنان به آموزش عالی و افزایش شمار دختران و بانوان تحصیل کرده دانشگاهی در ایران زمینه را برای حضور آنان در مناصب و مشاغل تخصصی فراهم کرده و در تلاش هستیم با بهره گیری از فرصت های مختلف اقتصادی به ویژه در بخش خصوصی و کارآفرینی، از مشارکت اقتصادی زنان بهره مند شویم.
ابتکار همچنین اختصاص سهمیه 30 درصدی مدیریتی به زنان در ایران و رشد پایدار در موقعیت های تصمیم گیری برای زنان را مورد اشاره قرار داد.
آن لینده وزیر تجارت و امور اروپایی سوئد، نیز در این ملاقات، به سفر سال قبل نخست وزیر سوئد به ایران و امضای تفاهم نامه همکاری دو کشور اشاره کرد و گفت: سفر نخست وزیر سوئد نشان از اهمیت جایگاه ایران در روابط دو جانبه ما دارد.
وزیر تجارت و امور اروپایی سوئد همچنین با تاکید بر امضای اسناد و تفاهم نامه های همکاری دو کشور در جریان سفر نخست وزیر، حوزه زنان و خانواده را از موضوعات مورد علاقه طرفین برای همکاری ها بر شمرد و اضافه کرد که سوئد به برجام پایبند است.
لینده با تاکید بر اینکه نقش ایران در منطقه پرتلاطم و بحران زده خاورمیانه، اثرگذار و سازنده است، گفت: بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، ایران به تمامی تعهدات خود عمل کرده و ضرورت دارد جامعه بین المللی نیز حمایت خود را از ایران نشان دهد.
وی همچنین با تاکید مجدد بر نقش ایران در منطقه به نقل از فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اظهار امیدواری کرد در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در ایران باشیم.
ابتکار نیز تاکید کرد: پایبندی همه کشورها به تعهدات برجام از نیازهای مهم در مسیر حفظ صلح و امنیت در جامعه جهانی است.
معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به دعوت خانم مارگوت والستروم معاون نخست وزیر سوئد برای پیشبرد روابط دو جانبه و معرفی توانمندی های زن ایرانی سفر دو روزه ای را از روز دوشنبه به استکهلم آغاز کرده است.
اجتمام ** 7268 ** 1418
** آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال