امیر سرتیپ حیدری:

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در مسیر تحول قرار گرفته است

تهران - ایرنا - فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه از تحول وچابک سازی این نیرو خبر داد و گفت: در آینده‌ای بسیار نزدیک، چهره ای جدید، چابک، با تحرک و دارای قدرت تهاجم بالا را در نیروی زمینی شاهد خواهیم بود که طومار هر دشمنی را در کوتاه‌ترین زمان به هم می‌پیچد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری که به مناسبت 29 فروردین (روز ارتش) در مراسمی با حضور وابستگان نظامی کشورهای دوست و همسایه سخنرانی می‌کرد، افزود: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حال یک تحول بزرگ است. نیروهایی که در ساختار جدید به وجود می آیند، نیروهای متحرک، هجومی، پرتوان و واکنش سریع هستند.
امیر حیدری گفت: در مراسم آموزشی و پژوهشی بر روی شناخت جنگ های آینده کار می‌شود تا نیروی زمینی حضوری فعال، اثربخش و قاطع داشته باشد. یکی از برنامه ها، ارتقای مولفه های توان رزمی است که شامل سوق دادن یگان ها به طرف هوشمند سازی تجهیزات، بکارگیری تجهیزات اثربخش در جنگ های نیابتی و توسعه سلاح های ضد زره است.

*حمله سه کشور غربی به سوریه محکوم است
فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه صحبت های خود در این مراسم که در تالار 22 بهمن برگزار شد، افزود: جمهوری اسلامی ایران معتقد است که کشورهای همسایه بدون حضور بیگانگان می توانند امنیت منطقه را تامین کنند.
امیر حیدری درباره تهاجم آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه گفت: این حملات کاملا محکوم و برخلاف قوانین و قواعد بین المللی است. از سوی دیگر، حمله به کشوری که درگیر جنگ داخلی و مبارزه با تروریسم است که آن‌ها خود برایش به وجود آوردند، کاری ناجوانمردانه و غیر انسانی است.
امیر حیدری ادامه داد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، اقدام آنها جنایتکارانه بود و نامشان باید به عنوان جنایتکاران جنگی ثبت شود.
وی افزود: همه ما به خوبی می دانیم که اقدام و نگرانی آنها به دلیل پیروزی های جبهه مقاومت و شکست های متعدد گروه های تروریستی است که به دست آنها به وجود آمده‌اند. اقدام این سه کشور یک حرکت کور و نمایشی بود که هیچ دستاوردی برایشان نداشت و موجب رسوایی بیش از پیش آنها شد.
وی با اشاره به 29 فروردین، روز ارتش و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، افزود: این روز یادآور ایثار و فداکاری دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران در طول هشت سال دفاع مقدس و رشادت های آنان در پاسداری از مرز و بوم این کشور در قریب به 30 سال بعد از آن دوران و نیز تداعی گر مفهوم نظم و انضباط، ایمان و دفاع مشروع از سرزمین مقدس ایران اسلامی و حرکت در چارچوب قانون و منافع و مصالح ملی است.

* استکبار جهانی به دنبال آشوب افکنی است
وی گفت: ما در منطقه ای از جغرافیای جهان قرار داریم که استکبار جهانی به دنبال به آشوب کشاندن آن است. با این حال توانسته ایم با وجود تمام برنامه های ضد امنیتی و توطئه های گوناگون، امنیت کشور را برقرار کنیم.
امیر حیدری افزود: پایان سیطره سیاه، خونین و خیانت‌بار داعش بر جغرافیای کشورهای عراق و سوریه، می تواند سرآغاز فصل جدیدی از تحولات در منطقه و جهان باشد. این دستاورد به برکت خون شهدایی است که مظلومانه و مقتدرانه در برابر وحشی ترین گروه تروریستی جهان ایستادند و پرچم کفر داعشی را سرنگون کردند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: داعش، جبهه النصره و سایر گروههای مزدور و تروریستی تکفیری وابسته، در ذیل چتر حمایت آشکار آمریکا، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آنها در منطقه رشد و توسعه پیدا کردند و در طول چندین سال فساد، کشتار و خونریزی در سوریه و عراق فجایعی سهمگین و غیرقابل تصور به بار آوردند.
*بانیان داعش می خواهند آن را به افغانستان منتقل کنند
امیر حیدری افزود: همان دست هایی که با ایجاد داعش، آن را ابزاری برای ظلم و جنایت علیه مردم در سوریه و عراق قرار دادند، امروز پس از شکست در آن مناطق به دنبال انتقال داعش به افغانستان هستند و کشتارهای اخیر در این کشور در واقع آغاز همین نقشه است. بر این اساس آمریکا به دنبال آن است که این منطقه روی خوش نبیند و دولت ها و ملت های منطقه به خود مشغول باشند.
وی اضافه کرد: کاملا واضح و آشکار است که آمریکایی ها خود عامل اصلی ناامنی در افغانستان هستند و کشتارهایی که به اسم مذهب در این منطقه، از حدود 20 سال قبل انجام گرفت، مستقیم یا غیرمستقیم به وسیله عناصر آمریکا بود و اکنون نیز به دنبال آن هستند که با ایجاد ناامنی، حضور نامیمون خود را موجه جلوه داده و اهداف سیاسی و اقتصادی‌شان را پیش ببرند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: تروریسم تهدیدی بزرگ نه فقط برای منطقه خاورمیانه، بلکه برای همه جهان به ویژه اروپاست. در سالیان اخیر، عمق و دامنه خطرهای ناشی از تروریسم برای همه جهان روشن شده است؛ بنابراین انتظار جمهوری اسلامی ایران از همه کشورهای اروپایی و دولت‌های خاورمیانه آن است که با درس گرفتن از حوادث سالیان اخیر، عزم جدی خویش را برای مقابله با تروریسم و عوامل پیدایش و رشد آن جزم کرده و در این راه، از بکارگیری استانداردهای دوگانه و تقسیم تروریسم به خوب و بد اجتناب کنند.
امیر حیدری افزود: جمهوری اسلامی ایران از بدو پیروزی انقلاب، قربانی تروریسمِ مورد حمایت قدرت های خارجی به خصوص آمریکا بوده است و در این راه هزاران شهید داده و افتخار می کند که در ریشه کن کردن برخی گروههای تروریستی همچون داعش در خاورمیانه، نقشی پیشتاز و بسیار موثر داشته باشد. این اراده مستحکم برای مقابله با تروریسم در همه اَشکال آن، همچنان در ملت، دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران باقی است.
وی گفت: به وضوح مشخص است که آمریکا برای تامین منافع خود، راهبرد جنگ بی پایان را در دستور کار قرار داده و با مدیریت داعش، بی ثباتی در منطقه را هدفگذاری نموده است. واشنگتن در همین راستا با انعقاد قراردادهای مختلف نظامی و غیرنظامی با کشورهای منطقه و فروش تجهیزات مختلف به آن‌ها، در پی تقسیم موازنه قدرت منطقه ای به نفع هم‌پیمانان خود است و به توصیه [هنری] کیسینجر (دیپلمات پیشین آمریکایی) بی ثبات سازی داخلی جمهوری اسلامی ایران را به عنوان راهکار کاهش قدرت منطقه ای ایران پیگیری می کند.
فرمانده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: بی ثبات سازی جمهوری اسلامی ایران، رویای ناکام سران رژیم صهیونیستی، حامیان و هم‌پیمانان آنهاست. مواضع آنان در جریان اغتشاشات اخیر به خوبی نمایان شد.
وی افزود: با این وجود، جمهوری اسلامی ایران به دلیل برخورداری از پایگاه عظیم مردمی در همه چهار دهه گذشته توانسته است بر مشکلات غلبه کند و به عنوان یک کشور قدرتمند، با ثبات و دارای نقش سازنده منطقه ای، از جمله در تقابل با تروریسم، ظاهر شود.
امیر حیدری گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران، دفاع از نظام، استقلال و تمامیت ارضی کشور و مردم ایران را در سرلوحه ماموریت های خود دارد و هر جا منافع ملی است، نیروهای مسلح در خط مقدم و حراست از آن حضور دارند.
وی اضافه کرد: هر جا که ملت ایران با رنج و سختی مواجه شود و هر جا آلام طبیعی و مشکلات باشد، نیروهای مسلح در کنار مردم هستند. این ارتباط عمیق با ملت، یکی از ویژگی های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.
اجتمام ** 1193 ** شبس ** 9386

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال