پژوهشگر فلسطینی در گفت و گو با ایرنا:

وعده های اتحادیه عرب درباره قدس دروغ است

غزه-ایرنا-«نهاد ابوغوش» مدیر مرکز پژوهشی «المسار» در گفت و گو با ایرنا با اشاره به نشست اخیر سران کشورهای عضو اتحادیه عرب در عربستان وعده های کشورهای عربی درباره قدس را دروغ خواند.

به گزارش ایرنا، وی روز دوشنبه بندهای اختصاص یافته به مساله فلسطین در بیانیه پایانی اجلاس سران عرب که یکشنبه شب به پایان رسید، بدون فایده دانست و تاکید کرد که خروجی مجموعه رسمی عربی با حجم مخاطراتی که متوجه مهم ترین مساله امت اسلامی و عربی یعنی فلسطین است، متناسب نیست.
بیانیه پایانی نشست اتحادیه عرب قدس را پایتخت فلسطین خواند.
ابوغوش خاطر نشان کرد: اگر حرکت مردمی و راهپیمایی های بزرگ بازگشت در مرزهای شرقی غزه با فلسطین اشغالی نبود، شرکت کنندگان در بیست و نهمین اجلاس سران عرب یادی از فلسطین نمی کردند.
وی افزود: بدون شک، این حرکت بزرگ مردمی، بر شرکت کنندگان در این اجلاس واجب کرد که در مورد فلسطین نیز گفت و گو کنند، اما نباید از این امر غافل شد که ستایش سران عرب از آنچه را که ملت فلسطینی دست به آن زدند، اطمینان بخش نیست، چرا که مجریان طرح آمریکایی یک سره کردن مساله فلسطین نیز در این جمع حضور داشتند.
این پژوهشگر فلسطینی در ادامه به کمک های عربستان سعودی به آژانس کاریابی و امدادرسانی به آوارگان فلسطینی (آنروا) و اداره اوقاف فلسطین اشاره کرد و گفت: اولا درمورد اونروا این مرتبط به تعهدات بین المللی به این سازمان است و به معنای کمک عربستان به تنهایی نیست. اما درباره حمایت از قدس، ما طی سالهای طولانی می شنویم که کمک هایی وجود دارد، ولی در واقعیت نه چیزی دیده ایم و نه لمس کرده ایم
بوغوش یادآور شد: مسکوویچ میلیاردر یهودی به تنهایی برای کمک به پروژه های یهودی سازی در داخل قدس، بیشتر از همه کشورهای عربی و اسلامی پرداخته است.
وی در پایان گفت و گو با ایرنا وعده های کشورهای عربی را بی ارزش خواند و گفت این وعده ها هیچ تاثیر عملی در حمایت از ایستادگی فلسطینی ها ندارد و از گذشته تا کنون برای مقابله با طرح های اسرائیلی و یهودی سازی هیچ نقش نداشته است.
خاورم**388**390**2054

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال