لیگ قهرمانان آسیا؛

برتری استقلال تهران مقابل الهلال در نیمه نخست

تهران- ایرنا- تیم فوتبال استقلال تهران در مصاف با الهلال عربستان در چارچوب هفته ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا با تک گل «وریا غفوری» در نیمه نخست به برتری رسید.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال استقلال تهران از ساعت 20 و 15 دقیقه امشب (دوشنبه شب) در ورزشگاه «الکویت» کشور کویت و با قضاوت «روشن ‎ایرماتوف» ازبکستانی مقابل الهلال صف آرایی کرد.
آبی پوشان پیش از این با 9 امتیاز صعود خود را به مرحله حذفی این رقابت ها قطعی کرده و الهلال نیز با کسب تنها 2 امتیاز، خداحافظی زود هنگامی از آسیا داشته است. اما نماینده فوتبال کشورمان برای حفظ صدرنشینی خود در گروه «دی» این مسابقات با انگیزه پیروزی به میدان آمد.
استقلال که در این دیدار با لباس دوم خود به رنگ سفید حاضر شده بود، سعی داشت در همان ابتدای بازی به سمت دروازه حریف یورش برده که در دقیقه دوم کشیدگی عضله پای «فرشید باقری» سبب شد، «وینفرد شفر» سرمربی تیم دست به یک تعویض اجباری زده و «میلاد زکی پور» را پنج دقیقه بعد به جای او وارد زمین مسابقه کند.
تیم الهلال که در لیگ عربستان قهرمان شده است، با آرامش خاصی مقابل نماینده فوتبال کشورمان بازی می کرد و در همان 20 نیمه نخست فرصت های نصف و نیمه ای هم بر روی دروازه نماینده فوتبال کشورمان داشت که «سید مهدی رحمتی» در حفاظت از دروازه خود موفق بود. حتی در یک صحنه مهاجم الهلال شوت محکمی را به چارچوب دروازه سفید پوشان نماینده فوتبال ایران فرستاد که رحمتی کاپیتان استقلال با پای خود توپ را به بیرون فرستاد.
در ادامه سفید پوشان استقلال حملاتی را بر روی دروازه حریف صورت دادند و «مامه تیام» مهاجم سنگالی نماینده فوتبال ایران نیز در محوطه 18 قدم الهلال فرصت های نصف و نیمه ای نیز داشت که بیشتر اذیت کردن مدافعان حریف بود. اما در نهایت در دقیقه 36 «سرور چپاروف» هافبک ازبکستانی استقلال با پاس عرضی خود، «وریا غفوری» را در محوطه 18 قدم الهلال صاحب فرصت کرد تا اشتباه «یاسرالشهرانی» مدافع حریف سبب شود غفوری گل برتری تیمش را به ثمر برساند و با همین نتیجه نیمه نخست به پایان برسد.
نماینده فوتبال کشورمان در این دیدار «امید ابراهیمی» و «روزبه چشمی» را به دلیل مصدومیت به همراه نداشت. همچنین در تیم الهلال عبدالله المعیوف، سلمان الفرج، عبدالله عطیف و علی البلیهی با توجه به مصدومیت غایب هستند.
«سید رضا افتخاری» مدیرعامل باشگاه استقلال به همراه «علیرضا عنایتی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور کویت این دیدار را از نزدیک مشاهده کردند.
در نیمه نخست سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، پژمان منتظری، آرمین سهرابیان، وریا غفوری، امید نورافکن، فرشید باقری، سرور چپاروف، داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی و مامه تیام برای آبی پوشان به میدان رفتند.
همچنین در ترکیب تیم فوتبال الهلال عربستان علی الحبسی، محمد البریک، عبدالله زوری، عبدالملک خیبری، یاسرالشهرانی، مهند فلاته، اشرف بن شرقی. محمد کنو، مختار فلاته، فهد الرشیدی، محمد جحفلی مقابل تیم فوتبال استقلال حاضر شدند.
در دیگر دیدار همزمان گروه دی این رقابت های دو تیم الریان قطر و العین امارات به مصاف هم رفتند که نیمه نخست با پیروزی یک بر صفر العین به اتمام رسید.
ورزشی**9029**1368

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال