رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ:

نبود آب آشامیدنی از مشکلات اصلی شهروندان سوری است

تهران - ایرنا - رئیس فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر یکی از مشکلات اساسی در میان غیرنظامیان جنگ زده سوریه را نبود آب آشامیدنی ذکر کرد و افزود: 80 درصد آب آشامیدنی سوریه به کمک مهندسان صلیب سرخ تامین می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، فرانچسکو روکا عصر دوشنبه در حاشیه آیین تقدیر از امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر در نشستی با خبرنگاران گفت: بخشی از جنگ سوریه به دلیل نبود آب سالم، مشکلات زیادی را برای غیرنظامیان ایجاد کرده و تامین بهداشت، تصفیه آب و مراقبت های بهداشتی از جمله اقداماتی است که در سوریه ارائه می دهیم.
وی یکی دیگر از برنامه های فدراسیون صلیب سرخ و هلال احمر را کمک به اسکان غیرنظامیان در نقاط مختلف از جمله غوطه شرقی اعلام کرد و گفت: هزاران نفر از مردم جنگ زده سوریه کمک هایی از طریق هلال احمر عربی سوریه دریافت کردند.
رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در باره علت اینکه چرا کمک های هلال احمر به مردم سوریه را ضعیف ارزیابی کرده، گفت: شمار زیادی از سوری ها کمک های هلال احمر را دریافت کردند اما واقعیت این است که میلیون ها انسان در داخل سوریه آواره شدند و چند روز قبل مناطقی وجود داشت که امکان دسترسی به آن را نداشتیم.
روکا در خصوص اقدام مشترک فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر برای کمک به مردم زلزله زده کرمانشاه گفت: در این راستا ما متعهد هستیم 23 میلیون فرانک را برای انجام اقدامات مورد نیاز در منطقه زلزله زده کرمانشاه اهدا کنیم.
وی در خصوص جمعیت هلال احمر ایران گفت: تعهد و آگاهی جوانان داوطلب هلال احمر ایرانی در امور بشردوستانه بی نظیر است.
اجتمام*3377*1193 *1569

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال