وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عازم عراق شد

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور دیدار با مقامات، فعالان و نخبگان فرهنگی و هنری عراق و در راستای توسعه روابط فرهنگی و هنری، عازم این کشور شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سید عباس صالحی روز دوشنبه برای دیدار و ملاقات های مختلف با مقامات سیاسی، فرهنگی، هنری و علمای دینی عراق به همراه یک هیات از معاونین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عازم این کشور شد.
دیدار با فعالان و نخبگان فرهنگی و هنری عراق و زیارت حرمین امامین جوادین (ع)، از جمله برنامه های صالحی در نخستین روز از سفرش به این کشور است.
براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازدید از موزه هنرهای معاصر وزارت فرهنگ عراق، دیدار با وزیر فرهنگ و گردشگری عراق، حضور در نشست خبری، دیدار با معاون اول رییس جمهور عراق و دیدار با رییس شبکه العراقیه از دیگر برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز از سفر او به عراق خواهد بود.
به گزارش ایرنا، سید عباس صالحی با کسب رای اعتماد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به عنوان سیزدهمین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با کسب ۲۴۲ رای موافق، ۲۵ رای مخالف و ۲۱ رای ممتنع به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سکانداری این وزارتخانه معرفی شد.
وی در راستای اعلام برنامه و رویکردهای خود در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تاکید بر تقویت دیپلماسی فرهنگی، با این سفر در مقام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نخستین سفر رسمی خارجی خود را کلید زد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علاوه بر تاکید بر گسترش دیپلماسی فرهنگی، در سخنان خود همواره بر تلاش بر تقویت دیپلماسی شیعه با مردم عراق و توجه بر این مهم نیز تاکید داشته است.
صالحی همچنین به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم به منظور عملی کردن برنامه ها و وعده های ارائه شده خود به مجلس شورای اسلامی برای برقراری عدالت فرهنگی، از ابتدای ورود خود به این وزارتخانه، سفرهای مختلفی به استانها و شهرستان ها داشته است.
فراهنگ ** 1355 **1880

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال