مقام حزبی الجزایر:

هدف از تجاوز غربی ها به سوریه، نجات تروریست ها بود

الجزیره-ایرنا- «جمال عبدالسلام » رئیس حزب «جبهه الجزائر الجدیده» با بیان این که ارتش سوریه و محور مقاومت طی ماه های اخیر توطئه کشورهای غربی و صهیونیست ها را در سوریه که توسط تروریست ها در حال اجرا بود، ناکام گذاشتند، گفت: حمله مشترک سه کشور آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه برای کاستن فشار بر تروریست ها و در عین حال ادامه طرح ها و توطئه هایشان بود.

عبدالسلام امروز (دوشنبه) در گفت وگو با ایرنا در خصوص تجاوز نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه افزود: این تجاوز محکوم است، زیرا کشوری دارای حاکمیت و عضو سازمان ملل هدف قرار گرفت و این نشان می دهد که متجاوزان اعتقادی به قوانین بین المللی، ارزش های انسانی و احترام به مردمان دیگر ندارند.

** متجاوزان در ادعایی نخ نما شده، بار دیگر سلاح شیمیایی را بهانه قرار دادند
وی اظهار داشت: متجاوزان با بهانه و دروغ استفاده ارتش سوریه از سلاح شیمیایی در شهر دوما و پیش از رسیدن کمیته تحقیق بین المللی به سوریه دست به تجاوز به سوریه زدند در حالی که غربی ها قبلا هم در عراق این ادعای دروغ را مطرح کرده بودند.

** پیشرفت ارتش سوریه در شکست تروریست ها، متجاوزان را غافلگیر کرده بود
رئیس حزب الجزائر الجدیده در خصوص اهداف این حمله نیز گفت: پیشرفت سریع ارتش سوریه و متحدانش در آزادسازی مناطق مختلف سوریه و پاکسازی آن از لوث وجود تروریست ها باعث شد این سه کشورغربی به فکر چاره ای باشند، زیرا طرح ها و برنامه های خود را در سوریه از طریق این تروریست ها پیش می بردند.

** متجاوزان در صدد انتقام گرفتن از سوریه به دلیل ناکامی توطئه هایشان بودند
عبدالسلام در ادامه گفت: آمریکا، انگلیس و فرانسه از سوی دیگر با تجاوز به سوریه می خواستند تا انتقام شکست خود را از ارتش این کشور و متحدانش در حلب، دیر الزور و همچنین غوطه شرقی بگیرند؛ آن ها پس از سرمایه گذاری زیاد برای تروریست ها و با به کار گرفتن همه امکانات خود در حمله به سوریه نتوانسته بودند باعث تجزیه سوریه و تکه تکه شدن آن شوند.
این مقام حزبی الجزایری تاثیر گذاری بر مذاکرات صلح آستانه و ژنو را یکی دیگر از اهداف متجاوزان دانسته و تاکید کرد: کشورهای متجاوز می خواستند طرح ها و برنامه ها و خواسته های خود را در این مذاکرات بر طرف سوری و متحدانش تحمیل کنند و امتیازهایی به دست آورند، منافعی که با وجود استفاده از گروه های تروریستی که آنها را آموزش داده و از این گروه ها حمایت می کردند، نتوانسته بودند محقق کنند.

** کشورهای عربی متحد آمریکا و غرب نیز از مکر آن ها در امان نیستند
رئیس حزب الجزائر الجدیده در خصوص حمایت حکام برخی کشورهای عربی مانند عربستان از این تجاوز نیز گفت: برخی حکام کشورهای عربی از زمان تاسیس حکومتشان توسط دستگاه جاسوسی انگلیس، وظیفه پیشبرد اهداف این کشور را در منطقه دارند و چوب لای چرخ هر نهضت ملی یا اسلامی یا هر نوع تلاش برای توسعه و قدرت منطقه می گذارند؛ آن ها با اشاره رژیم صهیونیستی پیوسته در پی ضربه زدن به وحدت و یکپارچگی امت اسلامی و تکه تکه کردن آن هستند؛ آن ها به هر طرفی که کشورهای اسلامی را در مناطق مختلف هدف قرار می دهد، کمک مالی می کنند تا ارادت و خلوص نیت خود را به غربی ها ثابت کنند تا غربی ها در نهایت تاج و تخت آن ها را حفظ کنند، اما این ها ظاهرا از تاریخ درس عبرت نگرفته اند، آن ها باید بدانند بالاخره نوبت خودشان هم می رسد و همین کشورهای غربی بالاخره آن ها را هدف قرار می دهند؛ ابتدا پول ها و اموالشان را از آن ها می گیرند و پس از آن خود آن ها را به بهانه های مختلف هدف قرار می دهند.
وی افزود: باید دانست پس از سوریه و یمن، نوبت عربستان، قطر، امارات و ترکیه است؛ با کمال تاسف، بیش از یک سال پیش یک کودتای نظامی در ترکیه با طرح و برنامه ریزی غربی ها انجام شد، اما می بینیم این روزها ترکیه از این حمله به سوریه استقبال می کند، گویی متوجه نیست چه اتفاقی برای آن پیش آمده بود؛ این کشورها تراژدی عرب ها و مسلمانان هستند.
عبدالسلام همچنین گفت: مشکل ما در منطقه فقط وجود رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین نیست؛ بلکه نظام ها و رژیم هایی که خود را عربی و اسلامی می نامند و هیچ گاه هیچ ربطی به عربیت و اسلام و مسلمانان نداشته اند نیز مشکل بزرگی برای جهان اسلام محسوب می شوند.

**طرح های صهیونیست ها در سوریه ناکام گذاشته شده است
این مقام حزبی الجزایری در مورد دستاوردهای محور مقاومت و ارتش سوریه نیز گفت: ما اکنون وارد سال هشتم بحران در سوریه شده ایم، محور مقاومت توانسته است در این مدت حملات سنگین به خود را دفع کند و مانع تجزیه سوریه شود و از سوی دیگر موفق به شکست ایادی و مزدوران کشورهای متخاصم شده است و به طور کلی اجازه نداده بسیاری از طرح های صهیونیستی - استعماری اجرا شود.
وی در مورد تاثیر حملات روز شنبه سه کشور غربی به سوریه بر این کشور نیز گفت: این حمله خسارت مادی ناچیزی در بر داشت و نمی تواند در روند امور در سوریه تاثیر گذار باشد؛ محور مقاومت پس از این حمله، کار آزادسازی مناطق تحت اشغال سوریه را تکمیل می کند.

** محور مقاومت در زمان و مکان مناسب، پاسخ کوبنده ای به متجاوزان می دهد
عبدالسلام در ادامه گفت: ارتش سوریه مانع اصابت بیشتر موشک ها به اهداف مورد نظر متجاوزان شد و جدا از این نیز، قطعا در زمان و مکان مناسب به این حملات پاسخ می دهد و متجاوزان به دلیل این حماقتشان، بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد.

**راهی جز مقاومت پیش روی مردم منطقه نیست
رئیس حزب الجزائر الجدیده در پایان تصریح کرد: مردم منطقه باید بدانند که غرب استعمارگر و دشمن صهیونیستی حتی اگر ما از همه طرح ها و خواسته هایمان عقب نشینی کنیم، دست از سر ما بر نمی دارند، مسلمانان و عرب ها باید بدانند که راهی جز مقاومت مقابل این طرح ها وجود ندارد.
خاورم **2041**1275

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال