جاده های خراسان رضوی مه گرفته و لغزنده است

مشهد- ایرنا- مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: بارش باران و پدیده مه گرفتگی برای دومین روز موجب لغزندگی سطح جاده ها و کاهش دید افقی رانندگان در برخی مناطق این استان شده است.

ابراهیم نصری، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس تصاویر دریافتی از سامانه های نظارت تصویری و گزارش راهداران، پدیده مه گرفتگی که از دیروز بر برخی محورهای استان حاکم شده بود امروز نیز در جاده های مشهد- کلات در محدوده گردنه گوجگی، باغچه - نیشابور در محدوده گردنه شریف آباد و آزادراه مشهد- باغچه تداوم دارد که موجب کاهش دید افقی رانندگان شده است.
وی گفت:هم اکنون بارش باران در جاده های کوهستانی مشهد- کلات، درگز- قوچان و آزادراه مشهد- باغچه گزارش شده که موجب لغزندگی این مسیرها شده است .
نصری خاطرنشان کرد: بارشهای روزهای گذشته تنها موجب آبگرفتگی و انسداد مسیر روستایی چاهشور در جاده خواف - سلامی به طول 2 کیلومتر شده بود که عصر دیروز پس از فروکش کردن سیلاب این مسیر بازگشایی شد.
خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر راه دارد که 6 هزار و 422 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر آن روستایی است. این استان علاوه بر 51 گردنه به طول 545 کیلومتر در جاده های بین شهری، 172 گردنه به طول 574 کیلومتر در جاده های روستایی و 136 محل کولاک و مه گیر به طول 586کیلومتر دارد.
5132/3221

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال