وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :

سند تحول کانونهای مساجد زمینه تعامل با نهادهای مسجدی را فراهم کند

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سند تحول راهبردی ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد باید زمینه ساز همکاری ها و تعامل بیشتر این کانون ها با ائمه جماعات و سایر نهادهای مسجدی را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سید عباس صالحی روز یکشنبه در نخستین نشست اعضای شورای سیاستگذاری ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی وهنری مساجد کشور در سال جدید با اشاره به اساسنامه پیشنهادی شورای سیاستگذاری این ستاد، اظهار داشت: کوچک سازی، چابک سازی و انعطاف پذیری موضوعاتی است که در این اساسنامه بر آن توجه شده است.
وی تسریع در تصویب ساختار شورای سیاستگذاری ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد را مورد تاکید قرار داد.
در ادامه این نشست، وزیر آموزش و پرورش گفت: نباید به گونه ای عمل کرد که مدیریت مساجد از دست مردم خارج شود.
سیدمحمد بطحایی افزود: هر چقدر ورود دولت ها به فعالیت مساجد بیشتر و جایگاه مردم در مدیریت این خانه های خدا کمتر شود حتما شاهد مشکلات بیشتری در این حوزه خواهیم بود.
براساس اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگ و هنری مساجد نیز با اشاره به دستور جلسه نشست، گفت: بررسی و تصویب آیین نامه مالی و معاملاتی، بررسی و تصویب ساختار و تشکیلات ستاد و بررسی و تصویب سند تحول راهبردی کانون های فرهنگی و هنری مساجد از جمله موضوعات در دستور جلسه این نشست است.
حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی ادامه داد: سیاست تولی گری، متناسب سازی با اسناد بالا دستی، چابک سازی ساختار و تشکیلات ستاد، توجه به ماهیت غیردولتی و غیرانتفاعی بودن ستاد، تقویت حوزه های محتوایی و توجه به موضوعات فرهنگی و هنری از دیگر موضوعاتی است که در این دوره بر آن تمرکز شده است.
به گزارش ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از نوروز در نشست اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، از آغاز تدوین سند راهبردی ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور خبر داد و از اعضای ستاد خواست تا ایده ها، نظرات و پیشنهادات خود را برای هرچه پر بارتر شدن این سند ارائه کنند.
صالحی خاطرنشان کرد: پیش‌نویس سند راهبردی ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور پس از تدوین در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و پس از تصویب و نیز توشیح رییس جمهوری به عنوان نخستین اساسنامه شورای کانون ها اجرایی می شود.
همچنین سامانه جامع آمار و اطلاعات کانون های فرهنگی - هنری مساجد کشور (سجا) در آخرین روزهای سال گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.
با رونمایی از این سامانه از ابتدای فروردین امسال ٢٤ هزار کانون فرهنگی با یکدیگر اقدام به تبادل آمار و اطلاعات کرده و همچنان ادامه دارد.
در آینده نزدیک، خدمات رسانی در حوزه های فرهنگی و اجتماعی نیز توسط کانون های فرهنگی و هنری مساجد فراهم خواهد شد.
فراهنگ ** 1355 **1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال