مسلمانان فیلیپین:

مبعث فرصتی برای تحکیم وحدت میان مسلمانان است

کوالالامپور- ایرنا- مسلمانان فیلیپینی شرکت کننده در جشن مبعث در مسجد آبی مهارلیکا مانیل گفتند: جشن مبعث فرصتی برای تحکیم و نشان دادن وحدت میان مسلمانان است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، گروهی از دانشجویان و ایرانیان مقیم فیلیپین به همراه مسلمانان فیلیپینی برای نخستین بار جشن بزرگ مبعث رادرمسجد آبی مهارلیکا مانیل پایتخت این کشور برگزارکردند.
در این مراسم که با حضور جمعی از مسلمانان فیلیپینی برگزار شد ، 'جاجوری' مدیر مسجد آبی مهارلیکا با تشکر از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این جشن گفت: مسلمانان با شرکت دراین جشن وحدت خود را متجلی می سازند.
همچنین یکی از اساتید قرآن 'دارالقرآن حضرت محمد(ص)' گفت: جشن معراج جشن بزرگ مسلمانان جهان است هرچند که وهابیون آن را یک بدعت می خوانند در حالی که این سفر از مسجد الحرام آغاز و به مسجد الاقصی ختم شده و سپس پیامبر به مکه باز گشته واین واقعه نزد مسلمانان به خوبی شناخته شده است.
وی افزود: قرآن کریم نیز بر آن تاکید دارد و این واقعه بسیار مهم و بخشی از تاریخ بشریت و به ویژه مسلمانان محسوب می شود.
محمدجعفری ملک رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درفیلیپین نیز دراین مراسم گفت: جشن مبعث نشانه وحدت میان مسلمانان است. دشمنان اسلام با برهم زدن وحدت درصدد توطئه برعلیه مسلمانان هستند، درحالی که باید با برگزاری اینگونه جشن‌ها وحدت خود را نشان دهیم.
وی در خصوص معراج و بعثت پیامبرگفت : براساس روایات اسلامی و مطالعات تاریخی، بعثت پیامبر(ص) در ادیان الهی با برخی از خصوصیات و نشانه‌ها، قبل از ظهور آن حضرت، مطرح بوده و بسیاری از اهل کتاب و پاره‌ای از اعراب مشرک نیز با آن آشنایی قبلی داشته‌اند.
جعفری ملک یادآور شد :نوید و بشارت ظهور پیامبر خاتم به تصریح قرآن در کتب آسمانی تورات و انجیل قید شده و حضرت عیسی (ع) نیز پس از تصدیق توراتی که به حضرت موسی (ع) نازل شده بود، به برانگیخته شدن رسول اکرم (ص) بشارت داده است. همچنین در این کتب، حتی به خصوصیات رسول اکرم و یارانشان نیز اشاره شده است.
جعفری ملک حفظ وحدت و کسب علم را از مهمترین وظایف مسلمانان دانست و گفت با توجه به مشکلات پیش آمده در شهر مراوی فیلیپین ،حفظ وحدت از اهم واجبات برای مسلمانان تمام جهان و ازجمله این کشوراست .
استاد نجیب طاهر یکی از ائمه جمعه مسجد آبی نیز دراین مراسم در سخنانی گفت :حضور در این مراسم معرفت و برکتی است که به میمنت جشن بزرگ پیامبر صورت گرفت.
وی برگزاری اینگونه مراسم را از علائم وحدت و تلاش برای ایجاد وحدت را بسیارمبارک دانست و گفت: باید اینگونه جشن‌ها را برای حفظ وحدت میان مسلمانان زنده نگه داشت زیرا ایمان به پیامبر باید همراه با بزرگداشت وقایع زندگی آن حضرت باشد، نه تنها معراج بلکه وقایعی مانند لیلةالقدر که وابسته به پیامبر است نیز باید بزرگ شمرده شود. معراج حقیقتی است که تا دنیا برجاست مسلمانان باید آن را جشن بگیرند و به دیگران اعلام کنند.
آساق **1599

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال