آثار نمایشگاه لوور در موزه بزرگ خراسان به نمایش در می‌آید

تهران- ایرنا- مدیرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از برپایی نمایشگاه موزه لوور در مشهد خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا ازسازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، محمدرضا کارگر اظهار کرد: بعد از پایان یافتن زمان نمایشگاه موزه لوور در محل موزه ملی ایران، آثار این نمایشگاه به موزه بزرگ خراسان منتقل خواهد شد.
وی افزود: پیرو دستور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در خصوص انتقال نمایشگاه موزه لوور به مشهد، مذاکراتی با مسئولان فرانسوی در این خصوص انجام و بعد از جلب نظر مساعد مقامات فرانسوی مقرر شد آثار نمایشگاه موزه لوور برای نمایش به موزه بزرگ خراسان منتقل شود.
او افزود: این نمایشگاه تا 18 خرداد در محل موزه ملی ایران واقع در ابتدای خیابان سی تیر میزبان علاقه‌مندان است که تاکنون نیز با استقبال بی سابقه ای روبه‌رو شده است.
کارگر گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تمام آنچه که به عنوان نمایشگاه موزه لوور در محل موزه ملی ایران برگزار شده اعم از آثار به نمایش درآمده و نمایشگاه عکس مرحوم عباس کیارستمی، برای نمایش به مشهد منتقل خواهد شد و به مدت دو ماه در موزه بزرگ خراسان میزبان علاقه‌مندان و بازدید‌کنندگان است.
به گزارش ایرنا 56 اثر موزه لوور شامل بیش از 50 پیکره، نقش برجسته، ظرف، تابلو نقاشی، چاپ سنگی و دو شئ شامل یک تبر مفرغی با کتیبه شاه ایلامی «اونتاش ناپیریشا» و دیگری شئ مفرغی از لرستان مربوط به و سایر آثار مربوط به فرانسه، ایتالیا، اتریش، آلمان، هلند، مصر، ترکیه، سوریه، عراق و هند است و برای اولین بار در نمایشگاهی با عنوان «شکوه تمدن های جهان» از 14 اسفند 96 در موزه ملی ایران به نمایش درآمده است.
فراهنگ**3079**1055

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال