فتح: جامعه جهانی از روزنامه نگاران فلسطینی حمایت کند

تهران – ایرانا- جنبش فتح فلسطین در بیانیه ای خواستار حمایت جامعه جهانی از روزنامه نگاران و امدادرسان فلسطینی در برابر جنایت های رژیم صهیونیستی شد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری الشرق الاوسط، جنبش فتح در بیانیه خود آورده است: نظامیان صهیونیستی با کشتار معترضان فلسطینی که به صورت مسالمت آمیز تظاهرات کردند به دنبال ایجاد رعب و وحشت در میان آنهاست.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: رژیم صهیونیستی با ممانعت از فعالیت کادرهای پزشکی و امدادرسان به دنبال تحقق اهداف جنایتکارانه خود است.
فتح با تاکید بر لزوم حمایت از روزنامه نگاران و کادرهای پزشکی و امدارسان افزود: رژیم صهیونیستی با هدف سرپوش گذاری بر جنایت های خود روزنامه نگاران و امداد رسان ها را هدف قرار می دهد.
نظامیان صهیونیستی یاسر مرتجی روزنامه نگار 30 ساله فلسطینی را که برای پوشش تظاهرات مردم غزه به این مرز و سرزمین های اشغالی رفته بود، شامگاه جمعه 17 فروردین به ضرب گلوله زخمی کردند. این روزنامه نگار فلسطینی صبح روز بعد بر اثر شدت جراحات به شهادت رسید.
تاکنون ده ها فلسطینی در اعترضات غزه شهید و بیش از سه هزار تن دیگر زخمی شدند.
به گزارش ایرنا، مردم فلسطین در غزه از روز 30 مارس (جمعه 10 فرودین) مصادف با سالگرد «روز زمین» راهپیمایی موسم به «رااهپیمایی بزرگ بازگشت» در منطقه مرزی بین غزه و رژیم صهیونیستی برگزار کردند.
فلسطینیان از سال 1976 تاکنون روز 30 مارس را به عنوان روز زمین فلسطینی نامگذاری کرده و آن را گرامی می دارند.
رژیم صهیونیستی در ماه مارس سال 1976 هزاران هکتار از سرزمین های فلسطینیان را تصاحب کرد و این اقدام باعث خشم گسترده شهروندان در سراسر خاک فلسطین شد.
شبک**9365**1708

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال