بیانات رهبر ایران درباره سوریه در صدر اخبار چین قرار گرفت

پکن - ایرنا - رسانه های چین امروز شنبه ضمن بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد حمله آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه، نوشتند رهبر ایران، این اقدام را یک جنایت توصیف کرده است.

به گزارش ایرنا تارنمای گلوبال تایمز می نویسد رهبر ایران قویا این حمله را مورد انتقاد قرار داده و محکوم کرده و عاملان آن را جنایتکار توصیف کرده است.
گزارش می افزاید که از دیدگاه رهبر ایران این حمله در شرایطی صورت می گیرد که آمریکا و متحدانش طعم شکست را در منطقه و سوریه چشیده اند و از روی ناکامی دست به چنین جنایاتی می زنند.
روزنامه چاینا دیلی و 'شینهوا ' خبرگزاری رسمی چین نیز گزارش کردند رهبر ایران چنین حملات کورکورانه ای را بی نتیجه دانسته و افزوده است که مردم سوریه سرنوشت کشورشان را تعیین خواهند کرد.
تلویزیون مرکزی چین نیز گزارش کرد رهبر ایران این حمله را محکوم نموده و در حضور مقام های ایرانی تاکید کرده است آمریکا و متحدانش از این حمله هیچ نتیجه ای جز ناکامی و محکومیت بین المللی دریافت نخواهند کرد.
رسانه های گروهی چین همچنین گزارش کردند حسن روحانی رییس جمهور ایران نیز در اظهاراتی این حمله را نتیجه عجز آمریکا و متحدانش دانسته است.
روزنامه گلوبال تایمز می نویسد روحانی این حمله را بازتابی از شکست سیاست ها و اقدامات آمریکا و رژیم صهیونیستی در سوریه و دیگر مناطق خاورمیانه دانسته است.
رسانه های چین نوشته اند مقام های ایرانی از جمله وزارت خارجه این کشور حمله آمریکا، فرانسه و انگلستان به سوریه را بشدت محکوم کرده اند.
همزمان روزنامه چاینا دیلی چین نوشته است این محکومیت ها در شرایطی صورت می گیرد که آمریکا، فرانسه و انگلستان بدون آنکه در انتظار نتیجه تحقیقات درباره حمله ادعایی شیمیایی به دوما در سوریه باشند، دست به حمله به سوریه زده اند.
این روزنامه می افزاید اقداماتی از این دست که با دور زدن شورای امنیت و زیر پا گذاشتن منشور سازمان ملل صورت می گیرد نه تنها خلاف مقررات بین المللی است بلکه باعث می شود تا خطر جنگ در منطقه بیش از هر زمان دیگری افزایش یابد و صلح و ثبات در سراسر جهان به خطر بیافتد.
دولت چین با انتشار بیانیه های مختلف از طریق وزارت خارجه و نمایندگی دایم در شورای امنیت سازمان ملل با اقدام نظامی برای حل مساله سوریه بشدت مخالفت کرده و آن را مغایر با ماموریت شورای امنیت و مخالف منشور این سازمان دانسته است.
آمریکا، انگلیس و فرانسه در روزهای گذشته مدعی استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی سوریه شده و به این همین بهانه، سحرگاه امروز به مناطقی از دمشق و حمص حمله موشکی کردند.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال