‌ برنامه‌های کمیته علمی فرهنگی نمایشگاه کتاب تهران اعلام شد

تهران - ایرنا - مدیر کمیته علمی فرهنگی سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برنامه‌ و فعالیت‌های این کمیته را تشریح کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از ستاد خبری سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ، داریوش نویدگویی گفت: در این دوره از نمایشگاه هفت سرا با پنج عنوان خواهیم داشت و برای هر یک از این سراها برنامه‌های متفاوتی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در سرای اهل قلم 60 برنامه به مدت 90 ساعت در نظر گرفته شده است. موضوعات برخی از این برنامه‌ها شامل بررسی موانع و چالش‌های صنعت نشر، کپی‌رایت، قانون معافیت مالیاتی ناشران، اقتصاد نشر، فروش آنلاین کتاب، معایب و محاسن تعدد ناشران در ایران، حضور ایران در نمایشگاه‌های خارجی، صادرات و واردات کتاب در ایران است.
نویدگویی با اشاره به برنامه‌های سرای اندیشه عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی این روزها موضوع کم آبی و صرفه‌جویی در مصرف آب است و به همین دلیل در برنامه‌های این تالار تلاش شده است تا به این موضوع نگاه ویژه‌ای شود.
به گفته وی ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی ایران، اقوام ایرانی، حقوق و مالکیت معنوی، نقش غرب در ترویج فرهنگ تکفیری، تنوع ادیان و اقوام الهی در ایران از جمله سرفصل‌های موضوعی برنامه‌های این سالن درنظر گرفته شده است.
مدیرکمیته علمی و فرهنگی نمایشگاه کتاب تهران از رونمایی 50 کتاب در سالن کتاب نما خبرداد و افزود: با توجه به اینکه ناشران می‌توانند کتاب‌های منتشر شده در سه سال گذشته را عرضه کنند ، در این سالن تلاش خواهد شد تا کتاب‌هایی که در طول این سال‌ها به خوبی معرفی نشده‌است، مورد توجه قرار گیرد.
وی در توضیح فعالیت‌ها و برنامه‌های سالن هنرنما گفت: تلاش خواهد شد در ایام نمایشگاه برنامه‌های هنری هر استان با توزیع کاتالوگ معرفی شود. نمایش آثار خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، برگزاری کارگاه‎‌های هنری، معرفی قهرمانان ورزشی پس از انقلاب و جاذبه‎‌های گردشگری از دیگر برنامه‌های این سالن است.
نویدگویی با بیان اینکه در برنامه‌ای ویژه ای از 40 شهید مدافع حرم همراه با خانواده‌های آنان تجلیل خواهد شد ،افزود: در سالن اردیبهشت نیز برنامه‌هایی همچون فرهنگ انتظار، آیین پهلوانی، بزرگداشت شیخ صدوق و ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری ایران با حضور مسئولان ایرانی و سفرای خارجی در نظر گرفته شده است.
سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «نه به کتاب نخواندن» 12 تا 22 اردیبهشت ماه سال جاری در محل مصلای امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
فراهنگ 1417 ** 1880** 1776

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال