در گفت وگو با ایرنا

فصل صید ماهیان استخوانی برای حفظ ذخایر آنها تمدید نمی شود

تهران- ایرنا- معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات با اعلام اینکه امروز(شنبه) فصل صید ماهیان استخوانی دریای خزر به پایان می رسد، تاکید کرد: برای حفظ ذخایر این نوع ماهی، فصل صید تمدید نمی شود.

«شاپور کاکولکی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، با یادآوری اینکه زمان پایان فصل صید ماهیان استخوانی دریای خزر٢٠ فروردین بود، گفت: فصل صید فقط برای پنج روز تمدید شد.
وی اظهار داشت: با توجه به نظر موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور مبنی بر خطر کاهش ذخیره ماهیان استخوانی، این موسسه با تمدید بیشتر فصل صید موافقت نخواهد کرد.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات تاکید کرد: ادارات کل شیلات استان ها نیز باید با همکاری تعاونی های صید پره ماهیان استخوانی، نسبت به مراقبت از پایان فصل اعلام شده، اقدام کنند.
وی گفت: برای تکثیر طبیعی ماهی های استخوانی دریای خزر، باید با هم افزایی یگان حفاظت شیلات، از صید غیرمجاز جلوگیری شود تا فصل صید آتی خوبی داشته باشیم.
کاکولکی افزود: درصورت مشاهده تخلف از سوی صیادان غیرمجاز، صید، شناور و وسایل صید، مصادره و متخلف به مراجع قضایی معرفی می شود.
وی ادامه داد: با توجه به بازنگری آیین نامه کمیسیون تخلفات که به زودی ابلاغ می شود، این تخلفات شامل سه ماه تعلیق شناور متخلفان در فصل صید آتی خواهد بود.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات افزود: دستگاه قضایی با سایر متخلفین شناورهای صیادی بدون ثبت برخورد قانونی خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، طبیعت بسته خزر، منزلگاه جانوران و گیاهان منحصر بفردی است اما در عین حال موجب شده تا در مقابل آلودگی‌های کشاورزی و صنعتی و نفتی بسیار آسیب‌پذیر باشد.
دریای خزر دارای یکی از ارزشمندترین ذخایر ماهیان گران بها در دنیاست؛ در سواحل جنوبی دریای خزر و رودخانه های منتهی به این سواحل بیش از 78 گونه و 48 زیرگونه از 17 خانواده شناسایی شده که ماهیان خاویاری این دریاچه از شهرت جهانی برخوردارند و 90 درصد خاویار دنیا از این دریا استخراج می شود.
ماهیان استخوانی این دریا شامل سفید، آزاد، کفال، کپور، سیم، سوف، اردک ماهی، اوزون برون، کولمه، کولی و کیلکا است.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام : @IRNAeco
اقتصام **9186*1070** 2023

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال