اعتصاب عمومی فرودگاه های آلمان را فلج کرد

وین - ایرنا - در حالی که کارکنان بخش عمومی با درخواست افزایش 6 درصدی دستمزدها اعتصاب کرده اند، روز سه شنبه صدها پرواز از فرودگاه های آلمان لغو شد و حدود 90 هزار مسافر دچار مشکل شدند.

به گزارش ایرنا ، در پی اعتصاب یک روزه کارکنان بخش خدمات عمومی که با عنوان 'اعتصاب هشدار' برگزار شد، حدود نیمی از پروازهای فرودگاه های آلمان لغو یا دچار تاخیر شد. این اعتصاب بر فرودگاه های فرانکفورت ، مونیخ ، کلن ، برمن و برلین تاثیر زیادی گذاشت.
شرکت لوفت هانزا بزرگترین شرکت هواپیمایی آلمان اعلام کرد اعتصاب روز سه شنبه موجب لغو بیش از نیمی از پروازهای این شرکت شده است.
لوفت هانزا در بیانیه ای افزود، این شرکت مجبور شد بیش از 800 پرواز از مجموع 1600 پرواز روز سه شنبه را لغو کند که 58 پرواز آن در مسیرهای طولانی بوده است.
لوفت هانزا خاطرنشان کرد که خدمات پروازی روز چهارشنبه به حالت عادی باز می گردد.
اتحادیه کارگری Ver.di آلمان اعلام کرده که اعتصاب کارکنان بخش خدمات عمومی با هدف افزایش فشار بر کارفرماها و افزایش سهم کارکنان بخش عمومی از رشد اقتصادی آلمان صورت می گیرد. علاوه بر کارکنان فرودگاه ها، کارکنان حمل و نقل عمومی شهرها ، کودکستان ها ، بخش جمع آوری زباله ها در شهرداری ها و بیمارستان ها در چندین ایالت بزرگ آلمان نیز روز سه شنبه دست از کار کشیدند.
انتظار می رود کار فرودگاه ها روز چهارشنبه به حالت عادی بازگردد اما اعتصاب در سایر بخشها تا روز جمعه ادامه خواهد داشت.
اروپام**1078*شبس*1613*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال