کنفرانس مبارزه با تروریسم آفریقا آغاز به کار کرد

الجزیره-ایرنا- کنفرانس بین المللی «مبارزه با تغذیه مالی تروریسم در آفریقا» امروز دوشنبه با سخنرانی «عبدالقادر مساهل» وزیر خارجه الجزایر و با مشارکت نمایندگانی از کشورهای آفریقایی و سازمان ها و کارشناس های بین المللی در الجزیره آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا، کشورهای آفریقایی در این کنفرانس به بررسی راه های مبارزه با تروریسم به ویژه چالش های پیش روی در مبارزه با تغذیه مالی تروریسم ، خشکاندن منابع تندروی خشن و تروریسم و همچنین رابطه میان خرید و فروش مواد مخدر، اسلحه و قاچاق انسان با پدیده تروریسم می پردازند.
این کنفرانس به همت الجزایر و اتحادیه آفریقا برگزار شده است و نمایندگانی از کشورهای آفریقایی، اتحادیه اروپا و دیگر سازمان های منطقه ای و بین المللی فعال در زمینه مبارزه با تروریسم و همچنین پنج کشور عضو شورای امنیت و کانادا در آن حضور دارند.
عبدالقادر مساهل وزیر خارجه الجزایر پیش از این، برگزاری این کنفرانس را در شرایط کنونی بسیار مهم دانسته و گفته بود که کشورهای آفریقایی باید موضع گیری متحدی در خصوص مبارزه با تروریسم داشته باشند و در مورد قوانین داخلی خود در خصوص مبارزه با این پدیده و همچنین مبارزه با پولشویی و قاچاق با هم به تبادل نظر بپردازند.
شرکت کنندگان در این کنفرانس تاکید کردند، موفقیت عملیات نظامی و امنیتی ضد تروریسم در گرو داشتن برنامه های سیاسی ، اقتصادی، احتماعی، فرهنگی، تربیتی و دینی دقیق است تا گروه های آسیب پذیر تحت تاثیر تبلیغات گسترده گروه های تروریستی قرار نگیرند و همچنین باید عواملی را که باعث می شود گروه هایی به حاشیه رانده شوند یا باعث تغذیه تندروی و خشونت در جامعه می شود، از بین برود.
خاورم 2041**9241**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال