دور دوم اعتصاب های کارکنان شرکت راه آهن فرانسه آغاز شد

تهران- ایرنا- دومین دور اعتصاب کارکنان شرکت ملی راه آهن فرانسه در اعتراض به اصلاحات دولت در این شرکت، از عصر روز یکشنبه آغاز شد.

به گزارش شبکه خبری فرانس 24، زور آزمایی میان دولت و اعتصابیون شرکت ملی راه آهن فرانسه همچنان ادامه دارد.
دور دوم این اعتصابها که در اعتراض به اصلاحات در بخش حمل و نقل ریلی دولت آغاز شده است، از ساعت 19 روز شنبه آغاز شد.
به دنبال این اعتصاب که بخش زیادی از حمل و نقل ریلی فرانسه را فلج کرده است، یک پنجم قطارهای شبکه قطارهای سریع السیر و یک سوم قطارهای عادی فعالیت خود را متوقف کردند.
این در حالیست که ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه در گفتگویی که روز یکشنبه انتشار یافت اعلام کرد دولت این اصلاحات را تا آخر پیش خواهد برد.
این اعتصاب سه ماهه محکی مهم برای تصمیم امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به منظور اجرای اصلاحات در این کشور به شمار می رود.
شرکت راه آهن ملی فرانسه اعلام کرد که بیش از سه چهارم رانندگان قطارها در اولین روز اعتصاب ناوگان ریلی شرکت کردند و این در حالی است که تنها یک سوم از کارکنان این بخش در اعتصاب به سر می برند.
در حالی که قرار است این اعتصاب دو روز از پنج روز هفته برقرار شود و تا 28 ژوئن (7 تیر ماه) ادامه یابد، مشکلاتی زیادی پیش روی چهار میلیون و 500 هزار مسافر هر روزه ناوگان ریلی فرانسه قرار دارد.
با آغاز اعتصاب کارکنان راه آهن فرانسه و هجوم مسافران این بخش به خیابان های پاریس، معابر این شهر در ساعات شلوغی تردد، دستخوش ترافیک سنگینی شد.
هزینه این اعتصاب برای فرانسه، بین 10 تا 20 میلیون یورو در روز برآورد شده است. اعتصاب کارکنان ناوگان ریلی فرانسه، بزرگترین چالش پیش روی برنامه های مکرون برای رقابتی کردن بیشتر اقتصاد این کشور به شمار می رود.
اروپام**9041**3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال