روزنامه نگار فلسطینی در راهپیمایی غزه به شهادت رسید

تهران - ایرنا - روزنامه نگار فلسطینی که روز گذشته هنگام پوشش راهپیمایی «بازگشت بزرگ» در غزه با تیر مستقیم نظامیان صهیونیست زخمی شده بود، براثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

به گزارش بامداد شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد که «یاسر مرتجی» 30 ساله بعد از ظهر جمعه در حالی که راهپیمایی غزه را پوشش می داد، هدف گلوله ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفت.
اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه گفت که وی در حال فیلمبرداری از تظاهرکنندگان نزدیک دیوار امنیتی در شرق خان یونس بود که هدف قرار گرفت و از ناحیه شکم زخمی شد.
با اینکه مرتجی جلیقه خبرنگاری به تن داشت اما نظامیان صهیونیست به سوی او تیراندازی کردند.
با شهادت این روزنامه نگار فلسطینی شمار شهدای راهپیمایی مسالمت آمیز بازگشت بزرگ که از جمعه هفته گذشته (10 فروردین) مصادف با 30 مارس همزمان با سالگرد روز زمین آغاز شد، تاکنون به 31 نفر افزایش یافته است.
راهپیمایی روز گذشته فلسطینیان در غزه دست کم 10 شهید و یکهزار و 354زخمی بر جای گذاشت.
فلسطینی های ساکن غزه روز جمعه در هشتمین روز راهپیمایی بازگشت بزرگ با آتش زدن مقادیر زیادی لاستیک خودرو و استفاده از آینه در دید تک‌ تیراندازان صهیونیست اختلال ایجاد کردند.
مردم نوار غزه جمعه هفته گذشته (10 فروردین) نیز در تظاهراتی با عنوان 'بازگشت بزرگ' به مناسبت چهل و دومین سالگرد 'روز زمین فلسطین' شرکت کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی آن را به خاک و خون کشیدند. نظامیان صهیونیست با شلیک گلوله به سوی تظاهرکنندگان فلسطینی 17 نفر را شهید و بیش از یک هزار و 800 تن دیگر را زخمی کردند.
'روز زمین فلسطین' به نماد مقاومت فلسطینیان در برابر اشغالگری صهیونیست ها در سرزمین های تاریخی فلسطین تبدیل شده است.
مقام های رژیم صهیونیستی 30 مارس سال 1976 ( 10 فروردین 1355) هزاران هکتار از زمین های فلسطینیان ساکن در منطقه الجلیل واقع در شمال فلسطین اشغالی را مصادره کردند. در پی این اقدام غاصبانه، مردم فلسطین دست به اعتصاب غذا و تظاهرات اعتراض آمیز زدند.
فلسطینی‌ها همه ساله در روز 30 مارس به مناسبت گرامیداشت روز زمین، راهپیمایی برگزار می کنند.
شبد**1480**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال