تغییر دوباره سرمربی تیم امید بانوان؛

پروژه فدراسیون کاراته فقط 2 ماه دوام آورد

تهران - ایرنا - مسئولان فدراسیون کاراته ایران باز هم سرمربی تیم امید دختران را تغییر دادند تا آینده نگری و پروژه ای که برای حرکت موازی تیم های امید و بزرگسالان داشتند، تنها 2 ماه دوام بیاورد.

به گزارش ایرنا، «زهرا صمدی» که شاگردان متعددی را از مازندران به تیم های ملی کاراته رده سنی مختلف بانوان ایران تحویل داده است، امروز (چهارشنبه) از سوی مسئولان فدراسیون کاراته به عنوان سرمربی تیم امید انتخاب شد.
این در حالی است که اوایل بهمن ماه سال گذشته، «لیلا بهرامی» سرمربی تیم بزرگسالان ایران با تصمیم مسئولان فدراسیون کاراته به عنوان سرمربی امید نیز معرفی شد تا به صورت همزمان، هدایت هر دو تیم را بر عهده داشته باشد.
در آن زمان، مسندنشینان این فدراسیون المپیکی اعلام کردند که تیم های امید و بزرگسالان باید در یک راستا حرکت کنند و انتخاب سرمربی واحد برای هر دو تیم بهترین تصمیم است و به این بهانه «سمانه خوش قدم» که در تیم امید دختران نتایج ایده آلی کسب کرده بود را به تیم های نوجوانان و جوانان فرستادند.
اکنون پس از گذشت 2 ماه، مسئولان فدراسیون کاراته به این نتیجه رسیده اند که بهتر است سرمربی تیم های امید و بزرگسالان یکی نباشد تا تداخلی در برنامه ها به وجود نیاید!
«افسانه باقری» نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته در خصوص انتخاب سرمربی جدید تیم امید دختران به ایرنا، گفت: به این نتیجه رسیدیم تا بخش امید از بزرگسالان جدا شود تا مربیان با تمرکز بیشتری کار خود را دنبال کنند.
وی در پاسخ به این سئوال که تغییر نظر مسئولان فدراسیون در فاصله 2 ماه عجیب نیست؟ عنوان کرد: تصمیمی عجیبی وجود ندارد و تغییراتی لازم بود که اعمال شد. ما اهدافمان را پیگیری می کنیم و در پی بهتر شدن برنامه ها برای رسیدن جامعه کاراته به موفقیت هستیم.
باقری در خصوص اینکه نتایج نامناسب بانوان کاراته ایران در چند رقابت اخیر موجب تغییر نگرش مسئولان فدراسیون کاراته شده است؟ توضیح داد: این تصمیم را گرفتیم تا «لیلا بهرامی» تمرکز خود را معطوف برزگسالان کند.
وی با اشاره به اینکه زهرا صمدی سرمربی جدید تیم امید ایران از مربیان قهرمان پرور این رشته است، افزود: او شاگردان زیادی تحویل تیم های ملی داده است و بدون حاشیه کار می کند. همچنین «نگار حسینی» هم به عنوان مربی تیم امید وی را همراهی می کند.
نایب رئیس بانوان فدراسیون کاراته در پایان گفت: همه باید بدون توجه به پست و جایگاه، دست به دست هم بدهیم تا کاراته ایران به موفقیت برسد.
باید دید که تغییرات متوالی در کادر فنی تیم های کاراته بانوان ایران با موفقیت آنان در رویدادهای مهمی چون قهرمانی رده های سنی آسیا در ژاپن، قهرمانی بزرگسالان آسیا در اردن، بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و پیکارهای جهانی بزرگسالان اسپانیا همراه خواهد شد یا نتیجه ای غیر از این شکل می گیرد.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**3783**1597

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال