اعتصاب کارکنان راه آهن فرانسه تردد مسافران را مختل کرد

تهران - ایرنا - خبرگزاری فرانسه از پاریس گزارش داد که اعتصاب کارکنان راه آهن فرانسه در روز سه شنبه، وضعیت تردد در سراسر این کشور را مختل و مسافران را با مشکل جدی رو به رو کرد.

به گزارش ایرنا، این اعتصاب سه ماهه محکی مهم برای تصمیم امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به منظور اجرای اصلاحات در این کشور به شمار می رود.
شرکت راه آهن ملی فرانسه اعلام کرد که بیش از سه چهارم رانندگان قطارها در اولین روز اعتصاب ناوگان ریلی شرکت کردند و این در حالی است که تنها یک سوم از کارکنان این بخش در اعتصاب به سر می برند.
در حالی که قرار است این اعتصاب دو روز از پنج روز هفته برقرار شود و تا 28 ژوئن (7 تیر ماه) ادامه یابد، مشکلاتی زیادی پیش روی چهار میلیون و 500 هزار مسافر هر روزه ناوگان ریلی فرانسه قرار دارد.
با آغاز اعتصاب کارکنان راه آهن فرانسه و هجوم مسافران این بخش به خیابان های پاریس، معابر این شهر در ساعات شلوغی تردد، دستخوش ترافیک سنگینی شد.
سه چهارم از قطارهای «یورواستار» به مقصد لندن و بروکسل در روز جاری به کار خود ادامه دادند و قطارهای عازم بلژیک و هلند نیز تقریبا به طور عادی فعالیت داشتند، اما حرکت قطارها به مقصد اسپانیا، ایتالیا و سوئیس به طور کامل متوقف شد.
کارکنان شرکت هواپیمایی ایرفرانس، رفتگران و برخی از کارکنان بخش انرژی فرانسه نیز روز سه شنبه اعتصاب های جداگانه ای را آغاز کردند و این وضعیت، جوی از مبارزه اجتماعی را 11 ماه پس از به قدرت رسیدن رئیس جمهوری 40 ساله این کشور ایجاد کرد.
کارکنان شرکت ایرفرانس برای چهارمین بار در طول یک ماه اعتصاب کردند و خواستار افزایش دستمزدهایشان شدند. مدیران این شرکت اعلام کردند که 75 درصد از پروازها انجام خواهد شد. این شرکت همچنین سه روز دیگر در ماه جاری میلادی برنامه اعتصاب دارد.
در این میان، به لطف اینترنت و اپلیکیشن های تلفن های همراه، شماری از مسافران ناوگان ریلی فرانسه از منزل کار کردند.
هزینه این اعتصاب برای فرانسه، بین 10 تا 20 میلیون یورو در روز برآورد شده است. مکرون می گوید شرکت راه آهن ملی فرانسه موظف به بهبود سطح کارایی و کاهش هزینه های خود است.
دولت وی قصد دارد اعطای وضعیت ویژه به کارکنان ناوگان ریلی را که شاغل بودن مادام العمر آنها و بازنشستگی پیش از موعدشان را تضمین می کند، متوقف کند تا کارمندان جدید امکان ورود به شرکت ملی راه آهن فرانسه را به دست آورند.
اعتصاب کارکنان ناوگان ریلی فرانسه، بزرگترین چالش پیش روی برنامه های مکرون برای رقابتی کردن بیشتر اقتصاد این کشور به شمار می رود.
شبد**اروپام**9109**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال