اعتصاب در فلسطین فراگیر شد

تهران-ایرنا-مردم خشمگین و سوگوار فلسطین در پی حمله نظامیان صهیونیست به راهپیمایان مراسم 'سالگرد روز زمین' و شهادت شماری از مردم بی گناه در مناطق اشغالی و نوار غزه امروز (شنبه) دست به اعتصاب و اعتراض فراگیر زدند.

به گزارش ایرنا، شبکه های خبری فلسطینی و عربی از جمله شبکه خبری عربی اسکای نیوز و پایگاه خبری فلسطینی معا ، از اعتصاب گسترده ساکنان سرزمین های اشغالی فلسطین در روز شنبه در اعتراض به شهادت 16 فلسطینی و زخمی شدن بیش از یک هزار تن از ساکنان این مناطق در تیراندازی ارتش رژیم صهیونیستی در مرز بین نوار غزه و سرزمین های اشغالی خبر دادند.
بنابراین گزارش ، نیروهای ملی فلسطین شامل جنبش حماس، فتح و تمامی سازمان های فلسطینی در بیانیه ای از اعتصاب فراگیر به منظور محکوم کردن قتل عام ، اشغالگری و تروریسم حمایت کردند.
بنابراین گزارش، دولت فلسطین نیز تمامی نهادها ، مدارس و دانشگاه های فلسطینی را با توجه به تصمیم محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در اعلام عزامی ملی برای گرامیداشت شهیدان تظاهرات روز زمین تعطیل اعلام کرد.
محمود عباس در سخنانی که شب گذشته (جمعه شب) از تلویزیون رسمی فلسطین پخش شد، مقامات رژیم اشغالگر صهیونیست را مسئول شهادت و مجروح شدن فلسطینیان خواند.
منابع پزشکی نوار غزه نیز اعلام کردند که نیروهای رژیم صهیونیستی در آیین روز زمین علیه تظاهر کنندگان از گلوله های واقعی ، گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی استفاده کرده اند.
ارتش اسرائیل نیز اعتراف کرد که نیروهایش علیه کسانی که به زعم آنان قصد تخریب دیوار امنیتی مرزی داشتند ، از گلوله های واقعی استفاده کرده است.
در راهپیمایی 'بازگشت بزرگ' در نوار غزه که به مناسب سالگرد 'روز زمین' برگزار شده و با حمله نظامیان رژیم صهیونیستی به خاک و خون کشیده شد، 16 فلسطینی به شهادت رسیدند و شمار زیادی از تظاهر کنندگان زخمی شدند.
فلسطینیان از سال 1976 تاکنون روز 30 مارس را به عنوان روز زمین فلسطینی نامگذاری کرده و آن را گرامی می دارند.
خاورم**1408**1917

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال