در جریان سفردکتر روحانی به باکو،

ابتکار با معاون اول رئیس جمهوری آذربایجان دیدار کرد

باکو - ایرنا - معصومه ابتکار معاون امور زنان وخانواده رئیس جمهوری روز چهارشنبه با مهربان علی اوا معاون اول رئیس جمهوری آذربایجان در باکو دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ابتکار که همراه با حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه وارد باکو شده است ، در این دیدار، با اشاره به توسعه روابط ایران و آذربایجان در همه حوزه ها گفت: گسترش همکاری های دو جانبه به ارتقای رفاه مردم هر دو کشور کمک می‌کند.
معاون رئیس جمهوری اسلامی ایران ، همکاری های اقتصادی و اجرای طرح های مشترک در حوزه ترانزیت و حمل و نقل را برای آینده دو کشور سودمند خواند.
ابتکار اظهار امیدواری کرد که روابط ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه خانواده و امور بانوان نیز گسترش یابد.
وی طرح‌های بشر دوستانه اجرا شده از سوی بنیاد خیریه حیدر علی آف و تلاش های مهربان علی آوا در این زمینه را قابل تقدیر خواند.
مهربان علی آوا در دیدار امروز معصومه ابتکار ضمن ابراز خرسندی از سفر رئیس جمهوری کشورمان و هیات همراه وی به جمهوری آذربایجان گفت :روابط دو کشور بر دوستی و برادری تاریخی تکیه دارد.
علی آوا اظهار داشت :دیدار های روسا ی جمهوری ایران و آذربایجان به تقویت روابط دو کشور کمک می‌کند.
وی افزود:جمهوری آذربایجان و ایران در سال های اخیر طرح های مهمی در جهت منافع دو کشور و منطقه اجرا کرده اند.
معاون اول رئیس جمهوری آذربایجان، با اشاره به روابط دو کشور در حوزه حمل و نقل ، گفت: توافقنامه مربوط به اجرای طرح ریلی رشت- آستارا که فردا امضا می شود، برای هر دو طرف سود آور خواهد بود.
دکتر روحانی ظهر امروز - چهارشنبه - برای یک سفر دو روزه وارد باکو شد .
رئیس جمهوری کشورمان را در این سفر ،محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ، محمد شریعتمداری وزیر صنعت ،معدن و تجارت ، عباس آخوندی وزیر راه و ترابری ، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری ، محمد نهاوندیان مشاور اقتصادی رئیس جمهوری همراهی می کنند .
آساق ** 337*1579

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال