تمرینات تیم ملی فوتسال بانوان با حضور 19 بازیکن آغاز شد

تهران - ایرنا - دور جدید تمرینات تیم ملی فوتسال زنان که خود را برای دفاع از عنوان قهرمانی در جام ملتهای آسیا آماده می کند، از امروز با حضور 19 ملی پوش و هدایت شهرزاد مظفر سرمربی تیم آغاز شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، تیم ملی فوتسال زنان کشورمان روزهای چهارشنبه و شنبه (8 و 11 فروردین ماه) میزبان تیم ملی فوتسال زنان چین است تا بتواند خود را برای حضور در جام ملت های آسیا آماده کند.
شهرزاد مظفر در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه این اردو تا 14 فروردین ماه در مرکز ملی فوتبال آزادی ادامه دارد، گفت: اردوی دوم تیم ملی 20 تا 28 فروردین ماه برگزار می شود و هم زمان با برگزاری این اردو تیم ملی دو دیدار تدارکاتی در روزهای 26 و 28 همین ماه مقابل تیم ملی فوتسال زنان اوکراین خواهد داشت.
به گفته مظفر در پایان دومین مرحله اردوی آماده سازی تیم ملی، اسامی پنج فوتسالیست از تیم اعزامی تایلند خط می خورد تا تیم با 14 بازیکن راهی تایلند شود.
سومین اردو یا اردوی متصل به اعزام تیم ملی فوتسال نیز دوم تا دهم اردبهشت ماه برگزار می شود.
سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان در خصوص برنامه های تمرینی این تیم گفت: در اردوی اسفند ماه روی تمرینات بدنسازی تمرکز کردیم و تمرینات تیم ملی در فروردین ماه بیشتر مرور تاکتیک ها و برطرف کردن ضعف های احتمالی بازیکنان در اجرای این تاکتیک ها خواهد بود.
مظفر خاطر نشان کرد: برای ما پیروزی یا باخت مقابل تیم های چین و اوکراین اهمیتی ندارد، بلکه مهم ترین هدف ما رویاروی با این دو تیم در جهت اجرای تاکتیک های تیمی ، هماهنگی هر چه بیشتر بازیکنان و افزایش تجربه آنان برای رویارویی با تیم های ژاپن و تایلند در مراحل بالاتر جام ملت های آسیا است.
وی ادامه داد: انتخاب چین برای دیدار تدارکاتی با تیم ملی به دلیل سرعتی بودن و شباهت این تیم از نظرفنی با این تیم ها در جام ملتهای آسیا است و می تواند ما را به شرایط بهتری برای رویارویی با حریفانمان در جام ملت ها در تایلند برساند. از طرف دیگر تیم اوکراین یکی از تیم های خوب اروپایی است که از قدرت بدنی و سطح فنی قابل توجهی برخوردار است و می تواند حریف خوبی برای افزایش تجربه ورزشکاران و محک جدی آنان باشد.
مظفر در مورد میزان آمادگی شاگردانش برای این مسابقات گفت: هیچ تیمی حتی در بهترین شرایط نمی تواند مدعی شود که ضعف یا مشکلی ندارد ما از نظر تاکتیک های حمله و دفاع تمام تلاشمان را کرده ایم که تیم به شرایط خوبی از آمادگی دست یابد و امیدواریم بتوانیم با بالاترین سطح از آمادگی به مصاف حریفان برویم.
سرمربی تیم باشگاهی دانشگاه آزاد ادامه داد: اظهارات ما در مورد سطح برنامه های آماده سازی خودمان است و این درحالی است که ما در خصوص برنامه ها و سطح آمادگی تیم های حریف چیزی نمی دانیم و به این ترتیب پیش بینی در این خصوص کاری سخت است.
وی با توجه به احتمال رویارویی ایران مقابل تیم چین در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا خاطر نشان کرد: بیشتر حریفان ما در جام ملت های آسیا کشورهایی از جنوب شرقی آسیا هستند و در هر صورت بازی تدارکاتی با چین، با توجه به نوع خاص بازی در این منطقه می تواند کمک زیادی به آماده سازی تیم ملی کند.
مظفر در ادامه از سطح آمادگی فنی ، بدنی و روانی بازیکنان اظهار رضایت کرد و گفت: از اواخر سال گذشته نفیسه اسلامیه به عنوان مشاور روانشناس در کنار تیم قرار گرفته و همین می تواند بازیکنان را به سطح بهتری از آمادگی روحی روانی برساند.
جام ملت‌های فوتسال زنان آسیا از 12 تا 22 اریبهشت ماه به میزبانی تایلند برگزار می شود و تیم ملی فوتسال زنان ایران در گروه چهارم این رقابت ها با تیم های ترکمنستان و ازبکستان هم گروه است.
در صورتی که تیم ملی فوتسال زنان ایران بتواند عنوان قهرمانی یا نایب قهرمانی را در جام ملت های فوتسال زنان آسیا کسب کند، تیم دختران زیر 17 سال ایران می تواند در المپیک 2018 نوجوانان در آرژانتین به مصاف حریفان برود.
تیم ملی فوتسال بانوان ایران در نخستین دوره این مسابقات در سال 2015 عنوان قهرمانی را کسب کرده بود.
برنامه مسابقات ایران در جام ملت های فوتسال زنان آسیا به شرح زیر است :
13 اردیبهشت : ایران - ترکمنستان
17 اردیبهشت: ایران – ازبکستان
برای آگاهی از آخرین اخبار ایران و جهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال