اعتصاب و تظاهرات معلمان در سراسر ایتالیا

رم - ایرنا - معلمان و پرسنل اداری مدارس در سراسر ایتالیا امروز جمعه، همزمان با نخستین نشست رسمی پارلمان جدید این کشور، دست به اعتصاب زده و در مقابل وزارت آموزش و پرورش تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی ایتالیا (انسا)، اعتصاب و تظاهرات امروز (جمعه ) معلمان و پرسنل اداری مدارس در پی فراخوان اتحادیه های کارگری 'Anief ' ،'Saese ' و 'Cobas' برگزار شد. به عقیده اتحادیه های کارگری، یک میلیون و 200 هزار معلم و کارکنان بخش اداری مدارس در ایتالیا فریب قراردادهای کاری موقت را خورده اند.
اتحادیه های کاری ابتدا قصد برگزاری این تظاهرات در مقابل پارلمان داشتند تا بتوانند صدای اعتراضی پرسنل مدارس را به وضوع به نمایندگان جدید برسانند، تا حق تدریس و امنیت کاری ده ها هزار معلم و آموزگار که در طی سال ها کار بدست آوردند، حفظ شود. اما وزارت کشور مجوز برگزاری آن را در مقابل پارلمان ممنوع کرد و در نهایت در مقابل وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.
اعتصاب امروز شامل تمام بخش های آموزشی و اداری مدارس در ایتالیا می شود. اتحادیه های کارگری دلیل برگزاری این اعتصاب را علیه قراردادهای موقت کاری و برای بهبود شرایط شغلی و اقتصادی خوانده و خواستار حفظ نقش معلمان و پرسنلی که قراردادهای موقتی دارند از پارلمان و دولت جدید شد.
اروپام**461 *شبس*1488 **

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال