در حاشیه بازدید از خزانه داری کل کشور؛

کرباسیان: پرداخت های عمرانی امسال 42 درصد افزایش یافت

تهران - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه بازدید از خزانه داری کل کشور از رشد 42 درصدی پرداخت های عمرانی در سال 1396 خبر داد.

به گزارش دوشنبه شب ایرنا به نقل از وزارت اقتصاد، مسعود کرباسیان با اعلام این خبر اظهار داشت: تا عصر امروز 34 هزار و 500 میلیارد تومان بودجه عمرانی پرداخت شده که این رقم تا فردا (سه شنبه) که حسابهای امسال بسته می شود، افزایش نیز خواهد داشت.
وی در خصوص پرداختی های جاری نیز گفت: در حالیکه هنوز 24 ساعت دیگر تا بستن حسابهای سال 1396 فرصت داریم، تمام پرداختی های مربوط به حقوق و دستمزد که رقمی بالغ بر 305 هزار میلیارد تومان بود، انجام شده و کسری در این خصوص نداریم.
وزیر اقتصاد تصریح کرد: 70 درصد از درآمدهای سالجاری، غیرنفتی و از محل درآمدهای مالیاتی، سود سهام شرکتهای دولتی و فروش دارایی های مازاد دولت بود. این همان چیزی است که به دنبال تحقق آن در بودجه بودیم.
کرباسیان با اشاره به برنامه دولت برای توسعه اشتغال گفت: 12 هزار میلیارد تومان برای مشاغل کوچک در صنایع مختلف در روستاها و شهرهای کوچک تخصیص داده شد و قطعا برای سال آینده هم این تخصیص ادامه خواهد یافت.
وی جایگزینی خودروهای فرسوده را به عنوان طرحهایی که هم اشتغالزا است و هم به محیط زیست کمک می کند را از جمله برنامه های دولت نام برد که در سالجاری آغاز و در سال آینده نیز با جدیت دنبال خواهد شد.
شبد*9122*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال