رئیس سازمان چای:

مطالبات چایکاران شمال کشور پرداخت شد

لاهیجان - ایرنا - رئیس سازمان چای اعلام کرد: تمام مطالبات چایکاران شمال کشور در سال زراعی گذشته (96 - 95) به حساب آنان واریز شده و هیچ کشاورز چایکاری، طلبی بابت بهای برگ سبز چای ندارد.

محمدولی روزبهان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با پرداخت شش میلیارد و 590 میلیون تومان به حساب عابر بانک سپه چایکاران در روز جاری، تمام مطالبات چایکاران بابت بهای برگ سبز چای پرداخت شده است.
وی خاطرنشان کرد: مجموع مبلغ واریزی به حساب چایکاران در فصل زراعی گذشته، 203 میلیارد تومان بوده و بر این اساس، صد درصد بهای برگ سبز چای به کشاورزان چایکار پرداخت شده است.
به گفته روزبهان، تاکنون از طریق صندوق حمایت از توسعه صنعت چای کشور 23 میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران و کارخانه داران عضو صندوق پرداخت شده و 45 هزار نفر از چایکاران به عضویت این صندوق درآمده اند.
رئیس سازمان چای کشور تصریح کرد: همچنین بیمه فراگیر باغات چای اجرایی شده و تمامی باغ ها با استفاده از تسهیلات صندوق حمایت از صنعت چای ، تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.
در استان های گیلان و مازندران، 25 تا 28 هزار هکتار باغ چای وجود دارد که 90 درصد این باغ ها در گیلان واقع است.
برداشت برگ سبز چای هر ساله در سه چین بهاره ، تابستانه و پاییزه صورت می گیرد که چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه، تابستانه از نیمه دوم خردادماه و چین پاییزه در شهریور و مهرماه انجام می شود.
در سال زراعی گذشته، 108 هزار تن برگ سبز چای از چایکاران گیلان و مازندران خریداری که از مقدار، 24 هزار تن چای خشک استحصال شده است.
لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و سازمان چای کشور در این شهرستان استقرار دارد.
6029 / 2007

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال