پس از هشت ساعت چانه زنی؛

ادامه رایزنی ها برای تعیین حداقل دستمزد سال 97 به یکشنبه شب موکول شد

تهران - ایرنا - نشست هشت ساعته وزیر کار و نمایندگان گروه های کارگری و کارفرمایی برای تعیین حداقل دستمزد سال 97، پس از ساعت ها رایزنی بی نتیجه ماند و ادامه گفت و گوها در این رابطه به یکشنبه شب موکول شد.

به گزارش ایرنا، این نشست از ساعت 20 شامگاه شنبه به ریاست «علی ربیعی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با حضور «مسعود کرباسیان» وزیر اقتصاد و دارایی، «محمد شریعتمداری» وزیر صنعت، معدن و تجارت و نمایندگان کارگری و کارفرمایی تشکیل شده بود.
آخرین پیشنهاد اعلام شده نماینده گروه های کارگری برای میزان افزایش حداقل دستمزد سال آینده، 29 درصد، کارفرمایان 10 درصد و نمایندگان دولت از 10 الی 14 درصد بوده است.
افزایش حداقل دستمزد هر ساله بر مبنای ماده ٤١ قانون کار و با توجه به نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی و همچنین سبد معیشت خانوار تعیین می شود.
کمیته دستمزد کارگران امسال سبد معیشت را با توجه به افزایش قیمت های سال ٩٦ اصلاح کرده و از حدود دو میلیون و پانصد هزار تومان به رقم دو میلیون و ٦٦٩هزار تومان رسانده است.
این رقم اما با مخالفت نمایندگان کارفرمایان مواجه شده و اختلاف زیاد میان رقم های پیشنهادی، مذاکرات را به بن بست کشانده است.
حداقل دستمزد سال ٩٦ از سوی شورای عالی کار با ١٤.٥ درصد افزایش نسبت به سال 95 حدود ٩٣٠ هزارتومان تعیین شده بود.
شبس **اقتصاد**9123** 9386 **1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال