معاون رییس جمهوری اعلام کرد

آمادگی دولت برای تخصیص منابع توسعه روستایی به گلخانه ها

تهران- ایرنا- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری بر آمادگی دولت برای تخصیص منابع و کمک به توسعه مجتمع های گلخانه ای تاکید کرد.

به گزارش شنبه تارنمای وزارت جهاد کشاورزی، «سیدابوالفضل رضوی» در دیدار مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی افزود: توجه به کشاورزی مدرن برای تامین امنیت غذایی و افزایش بهره وری تولید ضروری است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری اهمیت کشت های گلخانه ای را در افزایش بهره وری تولید و اشتغال و همچنین توسعه صادرات دانست.
مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی نیز در این دیدار اولویت دهی به کشت های گلخانه ای برای برخورداری از تسهیلات مربوط به منابع توسعه اشتغال روستایی و رفع موانع و محدودیت های تولید را خواستار شد.
«علی اشرف منصوری» افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی، آینده کشاورزی کشور مبتنی به هدایت کشت های فضای آزاد به سمت کشت های متراکم و گلخانه ای است.
وی ادامه داد: نجات کشاورزی و رفع بخش زیادی از معضل بیکاری با توسعه مجتمع و شهرک های گلخانه ای ممکن است.
به گزارش ایرنا، کاهش بارش ها و افت سطح آب های زیرزمینی سبب شده است دولت توسعه کشت گلخانه ای را با هدف صرفه جویی آب مصرفی بخش کشاورزی در دستور کار خود قرار دهد؛ از این رو برای نخستین بار در دولت دوازدهم واحد مستقلی در زمینه توسعه گلخانه ها در وزارت جهادکشاورزی ایجاد شد.
بر اساس برنامه ششم توسعه باید بیش 16هزار هکتار گلخانه در کشور ساخته شود که این کار ضمن رفع مشکل کم آبی، افزایش بهره وری تولید محصولات کشاورزی را در پی دارد.
به گزارش ایرنا، حمایت از خودکفایی در تولید کالاها بویژه محصولات غذایی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال 1392 ابلاغ شد.
پس از آن، سال 1395 از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت و امسال نیز (1396) «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال».

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*9186*1961*

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال