به دلیل بروز گرد و غبار؛

مدارس عصر شنبه 19 شهرستان خوزستان تعطیل شدند

اهواز - ایرنا - مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: مدارس 19 شهرستان این استان در نوبت بعد از ظهر شنبه به علت بروز پدیده گرد و غبار تعطیل شدند.

کیامرث حاجی زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس گزارش هواشناسی مبنی بر ورود گرد و غبار از کانون های خارجی به استان خوزستان، مدارس 19 شهرستان در نوبت بعدازظهر تعطیل شدند.
وی افزود: مهدکودک ها ، تمامی مدارس مقاطع تحصیلی(پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه) ، کانونهای پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مراکز آموزش عالی در شهرستانهای اهواز ،حمیدیه ،کارون، باوی، شادگان، هویزه ، دشت آزادگان ، آبادان ، خرمشهر ، شوش ، دزفول ، اندیمشک، شوشتر،لالی،گتوند،بندرماهشهر،امیدیه ، رامشیر و هندیجان در نوبت بعداز ظهر شنبه (روز جاری) تعطیل هستند.
به گزارش ایرنا بررسی تصاویر ماهواره ای وزش بادهای قابل ملاحظه تا نسبتا شدید در مناطق غربی استان از اواسط وقت شنبه و ورود و تاثیر توده گرد و خاک عراقی در مناطق غربی و سپس مناطق مرکزی استان را نشان می دهد.
ورود این توده باعث کاهش دید افقی و افزایش غلظت آلاینده گرد و خاک در مناطق یاد شده می شود.
پدیده گرد و غبار از حدود 15 سال پیش به دلیل خشکسالی و کمبود منابع آبی در خوزستان بروز پیدا کرده و مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.
گرد و غبار امسال در چندین نوبت بسیاری از نقاط خوزستان را فرا گرفت و میزان آلودگی در برخی روزها به 66 برابر حد مجاز رسید که باعث تعطیلی مدارس، آموزشگاهها و کاهش ساعات اداری شد.
بر اساس این گزارش، بررسی نقشه های پیش یابی در سطوح فوقانی جو نشان دهنده حاکمیت جریانات پایدار از فردا تا آخر هفته جاری در استان است.
7164/6002/6064

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال