حضور ورزشکاران اوکراین در روسیه ممنوع شد

مسکو - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان اوکراین با صدور دستوری حضور ورزشکاران اوکراینی را در رویدادهای ورزشی که در خاک روسیه برگزار می شوند، ممنوع کرد.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، ایگور ژدانف در فیسبوکش نوشت: این تصمیم در راستای اجرای قانونی که اخیرا در کشور اوکراین درباره «حمایت از حاکمیت دولتی اوکراین بر استان های دونتسک و لوگانسک که موقتا اشغال شده اند» تصویب شده است، اتخاذ شد.
ایزوستیای روسیه نیز به نقل از وزیر ورزش و جوانان اوکراین نوشت: حضور در خاک روسیه را برای ورزشکاران اوکراینی خطرناک می دانیم و از فدراسیون های بین المللی رشته های مختلف می خواهیم تا به روس ها میزبانی رویدادهای ورزشی ندهند.
به گزارش ایرنا، اوکراین از سال 2014 با روی کارآمدن دولتی غربگرا در کی یف، سیاست های خود با همسایه شرقی را تغییر داد و توسعه روابط با غرب را در اولویت قرار داد.
الحاق منطقه کریمه به روسیه پس از برگزاری همه پرسی در این شبه جزیره که اکثر ساکنان آن به جدایی از اوکراین رای دادند و سپس با امضای قرارداد به روسیه پیوستند و نیز وقوع مناقشه مسلحانه خونین در منطقه دونباس، سبب تیرگی روابط مسکو و کی یف شد.
مجلس اوکراین به تازگی قانون همگرایی منطقه دونباس را تصویب کرد که در آن روسیه کشور متخاصم خوانده شده است و بر لزوم اتخاذ تدابیر برای قطع علاقه ساکنان این منطقه اوکراین از روسیه تاکید شده است.
اروپام ** 1346**1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده*
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال