مختار پور دوباره دبیرکل هیات امنای کتابخانه‌های عمومی کشور شد

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی علیرضا مختارپور را برای مدت چهار سال دیگر به سمت دبیرکل هیات امنای کتابخانه‌های عمومی کشور را منصوب کرد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا سید عباس صالحی چهارشنبه به استناد ماده ٢ قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی کشور، دبیرکل هیات امنای کتابخانه‌های عمومی کشور را منصوب کرد.
بنابر اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی صدور احکام اعضای هیات امنای کتابخانه‌های عمومی از سوی رییس جمهوری، وزیر ارشاد ، علیرضا مختارپور قهرودی را به این سمت برگزید.
پیش از این حسن روحانی رئیس جمهوری، مهری پری رخ، فاطمه فهیمی نیا، هوشنگ مرادی کرمانی، محسن جوادی و علیرضا مختارپور قهرودی را به عنوان اعضای هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور منصوب کرده بود.
نهاد کتابخانه های عمومی کشور بر اساس قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی مصوب اسفند ماه سال ۱۳۸۲ متولی قانونی اداره کتابخانه‌های عمومی در ایران است. پیش از تصویب این قانون کتابخانه‌های عمومی تحت عنوان هیات امنای کتابخانه‌های عمومی کشور زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اداره می‌شد اما بعد از تصویب این قانون نهاد کتابخانه‌های عمومی به صورت نهاد غیردولتی و مستقل آغاز به فعالیت کرد.
بر اساس ماده ۲ این قانون هیئت امنا کتابخانه با ترکیب زیر شکل می‌گیرد:
الف- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (رئیس هیئت امنا)؛ ب- رئیس شورای عالی استانها؛ ج- معاون ذیربط از سازمان مدیریت و برنامهریزی کشور؛ د- یک عضو از کمیسیون فرهنگی به پیشنهاد آن کمیسیون و تصویب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر؛ ه - رئیس کتابخانه ملی ایران؛ و- پنج نفر از صاحبنظران و شخصیتهای علمی فرهنگی کشور که حداقل دو نفر آنان را بانوان تشکیل دهند به پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حکم رئیس جمهور برای مدت چهارسال انتخاب می‌شوند که یک نفر از آنان به انتخاب وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان دبیرکل هیئت امنا مسؤلیت اداره امور دبیرخانه را به عهده خواهد داشت.

فراهنگ** 9338**1823

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال