150 نفر به نهمین مجلس دانش آموزی کشور راه می یابند

کرج - ایرنا-رئیس دبیرخانه مجلس دانش آموزی کشورگفت: درروز های پایانی اسفند ماه 96 ، انتخابات مجلس دانش آموزی در مرحله استانی در حال برگزاری است که در نهایت 150 نفر به نهمین مجلس دانش آموزی کشور راه می یابند.

زهرا پناهی روا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در کرج افزود: مسئولیت برگزاری این انتخابات را سازمان دانش آموزی که تحت پوشش معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ها می باشد بر عهده دارد.
وی اظهار کرد: تا کنون این انتخابات بر اساس شیوه نامه و دستورالعمل ارسالی و با حضور ناظرینی از دبیرخانه و ستاد مرکزی در تعداد زیادی از استان ها برگزار شده است.
وی تصریح کرد: سهمیه نمایندگان هر استان در مجلس دانش آموزی بر اساس جمعیت دانش آموزی آن استان و از میان اعضای شورای دانش‌آموزی منتخب استان به نسبت مساوی دختر و پسر در مقطع متوسطه اول و دوم بر اساس بالاترین آراء ماخوذه، تعیین می‌شود.
وی اضافه کرد: انتخابات مجلس دانش آموزی با رعایت قوانین و ضوابط در فرآیندی که شامل کاندیداتوری، تبلیغات و تشریفاتِ معمول انتخابات همانند صدور تعرفه ، پلمب کردن صندوق ها و سایر موارد سلامت انتخابات در حال برگزاری است.
رئیس دبیرخانه مجلس دانش آموزی کشور ادامه داد: شیوه‌نامه و دستورالعمل برگزاری این انتخابات به وسیله دبیرخانه تنظیم شده و به تایید و امضای وزیر آموزش و پرورش و معاون پرورشی و فرهنگی رسیده است که این مهم بیانگر اهمیت ،نقش و جایگاه مجلس دانش آموزی در مجموعه بزرگ آموزش و پرورش است.
پناهی روا خاطرنشان کرد: مجلس دانش آموزی نهادی صنفی – مشورتی در حوزه مسائل دانش‌آموزی است که نمایندگان آن طی فرآیند انتخاباتی آزاد و سالم از سطوح مختلفِ شوراهای دانش آموزی از مدرسه تا استانی برگزیده می شوند.
وی یادآورشد: در هر دوره 150 نماینده دختر و پسر به نسبت مساوی ازمیان دانش آموزان تمامی استان‌ها برگزیده می شود.
وی تاکید کرد: اعضای هیات رئیسه این مجلس ، مشاوران دانش آموزی وزیر خواهند بود.
2819 / 6155

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال