تحلیلی بر رفتار خصمانه رژیم صهیونیستی علیه ایران -سید هادی برهانی*

تهران - ایرنا: نتانیاهومدت مدیدی است موضوع ایران را سوژه مناسبی برای پیشبرد سیاست های داخلی و خارجی خود یافته و بر طبل ایران هراسی می کوبد.

استفاده از این سوژه هر روزه ابعاد وسیع تر و جالب تری می یابد.در آخرین نمایش خود در این صحنه، کنفرانس سالانه آیپک در واشنگتن، به فیلم خوب، بد، زشت متوسل شده و اسرائیل را خوب جهان و ایران را بد آن به شمار آورده اید.
می دانیم و می فهمیم که شما هم بعنوان یک سیاستمدار فاسد گرفتاری هایی در صحنه های داخلی و بین المللی دارید: پلیس و دادگاه به دلیل این فسادها به دنبال شما و همسر شما و پسر شماست و هر روزه مدرک جدیدی بر پرونده فساد خانواده شما اضافه می شود. فریاد مخالفان شما و فسادهای شما در اسرائیل هم به آسمان بلند شده است. دهها تظاهرات علیه شما و فسادهایتان فقط طی ماههای اخیر در اسرائیل برپا شده است. فیلم فساد آقازاده در اسرائیل دست به دست می شود. در عرصه بین المللی هم گرفتاری های زیادی دارید. دوستان شما در اروپا نیز قدر شما را نمی دانند و با انتقادات و موضع گیری های خود شما را آزار می دهند. شما می خواهید با درست کردن لولویی به نام ایران از دست این همه گرفتاری ها خلاص شوید. شاید انتخابی بهتر از این نداشته باشید. بالاخره چه جوابی به دادگاه و افکار عمومی داخل و خارج و دولتمردان کشورهای اروپایی و سازمان ملل و … برای این همه قانون شکنی و فساد دارید. چه جوابی می توانید داشته باشید؟ هوش شماست که می خواهد با استفاده از لولویی به نام ایران همه اینها را به حاشیه براند و از صحنه خارج کند. می فهمیم چرا می خواهید ایران را بعنوان سرچشمه همه شرها در عالم معرفی کنید. می فهمیم چرا تاریخ ایران را واژگونه جلوه می دهید و ایرانیها را به عنوان مردمانی معرفی می کنید که از هزاران سال پیش قصد نابودی یهودی ها را داشتند. آنچه نمی فهمیم و سخت آزارمان می دهد آن قلب خوشگلی است که در پایان هر فحاشی علیه ایران برای ملت ایران می فرستید. آقای نتانیاهو ما را چه فرض کرده اید؟
اما حتما آنچه به شما اجازه می دهد چنین بازی دوگانه، نفاق آمیز و فریبکارانه ای را ادامه دهید فرضیه ای است که از تفاوت و فاصله هوش اسرائیلی ها و ایرانیها دارید. هفتاد سال تجربه در فریب دادن دنیا به شما اعتماد به نفس بالایی بخشیده است. اما برای آنکه به ورطه خیالبافی و اشتباهات مهلکی که ناشی از اعتماد بنفس زیادی است، نیفتید چند سوال و نکته ساده مطرح می کنم: منتظر جواب و توضیحات شما می مانم:
1. دلیل دروغ گویی ها و تهمت های شما علیه ایران، تاریخ ایران و ایرانی ها چیست؟ شما در سخنرانی های متعدد خود، از جمله در جلسه سال گذشته کنگره آمریکا و جلسه اخیر ایپک، ایرانی ها (یا به قول شما فارسها) را ملتی معرفی کرده اید که درصدد ارتکاب جنایت و نابودی یهودی ها بودند. شما دقیقا از این واژه استفاده کرده اید: ایرانیها (Persians). نگفته اید دولت ایران گفتید ایرانی ها. سخنگویان رسمی و غیررسمی دولت شما از ایران بعنوان کشوری نام می برند که یهودی ها را از ایران اخراج کرده و آواره نموده است. البته منظور آنها جمهوری اسلامی ایران نیست. دولت شاهنشاهی است که بیشترین همکاری را با سیاست انتقال مهاجران یهودی از ایران و عراق با شما داشت. بنا به خواست و سیاست شما ایران شاهنشاهی زمینه مهاجرت یهودیان ایرانی به اسرائیل را فراهم کرد و اکنون شما ایران را عامل اخراج آن یهودیان از ایران می خوانید. سند می خواهید؟ می دانید که بسیار است. یک نمونه آن سخنرانی سفیر شما در مجلس ایرلند در سال 2014 است. وقتی با اروپا یا آمریکا صحبت می کنید ایران را نادیده می گیرید. نه تنها نادیده می گیرید بلکه حیثیت ملتی محترم را لکه دار می کنید و اسرائیل را تنها مکانی در خاورمیانه معرفی می نمائید که مسیحیان میتوانند کریسمس را با آزادی جشن بگیرند. از این ملت و مسیحیان ایران خجالت نمی کشید؟
2. دروغ ها و تهمت های شما به این موارد خلاصه نمی شود. یک مورد مهم دیگر مسئله فعالیت های هسته ای است. بارها و بارها گفته اید ایران در حال ساخت بمب اتمی است و سازمان بین المللی انرژی اتمی ( که تنها نهاد قانونی تخصصی بین المللی در این حوزه است)، بارها از تاسیسات اتمی ایران بازدید کرده و بارها و بارها چنین دروغی را رد کرده است. به بهانه بمب اتمی و با توسل به دروغ های شاخدار و مکرر در این زمینه چه هزینه ای را بر ایران و ایرانی ها تحمیل کردید. تحریم های وسیعی که به این بهانه بر ایران تحمیل شد در همه حوزه ها بر رفاه، سلامت و حتی جان ایرانی ها اثرات مخربی برجای گذاشت. فرزند بیمار یکی از دوستان عزیزم در همین دوره قحطی دارو جان خود را از دست داد. شرمنده نیستید؟ به اعتراف خودتان در همین دوره تا مرز بمباران مراکز اتمی ایران یا ایجاد خرابکاری وسیع در آن که می توانست غیرنظامیان بسیاری از ملت ایران را به تشعشات زهرآگین اتمی آلوده نماید پیش رفتید و اگر مخالفت هم پیمانان غربی شما نبود، دست بردار نبودید. بیشترین مخالفت را با گفتگوی ایران و غرب بر سر مسئله هسته ای داشتید. برای تخریب روابط ایران و غرب از هیچ کارشکنی فروگذار نکردید تا تحریم های کمرشکن علیه مردم ایران (و نه فقط دولت آن) پابرجا بماند. آنجا که تحریم ایران در کار بود یکبار از شما و دولت شما نشینیدم با یک تحریم به خاطر اثرات سوء آن بر مردم ایران ( و نه دولت آن) مخالفت کنید. مردمی که سنگ دوستی آنها را به سینه می زنید.
3. می دانید متهم هستید نقش اساسی در تاسیس ساواک و آموزش شکنجه گران آن و تامین ادوات شکنجه ایفا کرده اید. بیایید طرف های خارجی دیگری را که در تاسیس این سازمان ضدمردمی نقش داشتند، افشا فرمایید.
4. به جوانان ایرانی عشق می ورزید و دائم از علاقه به آنها سخن می گویید. در مصیبت محرومیت جوانان ایرانی از شلوار جین روضه می خوانید و آرزوی روزی را کرده اید که جوانان ایرانی بتوانند با کمک شما مانند جوانان کشورهای آزاد به افتخار پوشیدن جین نائل آیند. جلوی دوربین برای شلوار جوانان ایرانی اشک می ریزید و پشت دوربین چه ها که علیه آنها نکرده اید. نقش خود در محروم کردن صدها و بلکه هزارها جوان ایرانی، که به دلیل دروغ ها و فشارهای شما در سال های اخیر و دوران تحریم هسته ای از تحصیل در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی منع شده اند، وشن کنید.
5. بهتر است به هموطن خود، آقای رونن برگمن (Ronen Bergman)، که اخیرا کتابی در مورد اقدامات تروریستی دولت شما منتشر نموده است، بفرمایید بخش ترور دانشمندان ایرانی را که به موجب این کتاب شامل پانزده شخصیت علمی ایرانی است، از کتاب حذف نماید. آخر هر چه باشد اینها ایرانی بودند، دانشمند بودند، متخصص بودند و سابقه نظامی هم نداشتند.
6. بسیاری از سیاستمداران جهان، از شرق و غرب عالم، حتی آنها که خود را دوست ایران و ایرانی نمی دانند، با سیاست های نژادپرستانه ترامپ علیه خارجی ها و بویژه علیه ایرانی ها مخالفت کرده اند. ندیده ام شما، نه تنها ناراحت نشده اید و اعتراضی نکرده اید بلکه بیشترین همراهی و حمایت از سیاست های ضدایرانی و جاهلانه ترامپ از شما صادر شده است. شما این ضدایرانی نژادپرست را کوروش زمان خواندید. از ملت ایران شرم نکردید؟
7. کمی به گذشته برگردیم تا بدانید برخلاف آنچه ادعا می کنید برای ایران و منافع ایران، و نه فقط جمهوری اسلامی ایران، ارزشی قائل نبوده و نیستید. در چند صد متری (یا چند کیلومتری) دفتر شما در بیت المقدس، صدها گوزن زرد ایرانی (که شما ایرانی بودن را از نام آن حذف کرده اید) می چرند و چهره تپه های بیت المقدس را دگرگون کرده اند. اطلاع دارید که تنها صاحب قانونی این گوزنها در دنیا ایرانیها هستند؟ این سرمایه زیست محیطی ایران (که شاید با خرس پاندای چین قابل مقایسه باشد) با کدام مجوز و اجازه از ایران خارج شده است. این دزدی بی شرمانه را چه می نامید؟
8. آقای نتانیاهو! شما و دولت شما مبالغ گزافی بابت نفتی که از ایران زمان شاه دریافت کرده اید، به ملت ایران بدهکار می باشید. سال ها از زمان پرداخت این بدهی ها گذشته و همچنان از پرداخت آن طفره می روید.
در یک صحنه هر چه می توانید می کنید تا ایران را به عقب برگردانید و توان ملت ایران را تضعیف و نابود کنید و در صحنه ای دیگر (بویژه جلوی دوربین و در برابر ملت ایران) از ایران دوستی و علاقه به ملت ایران دم می زنید تا همین ملت زخم خورده را که پیکرش از تیرهای جفای شما خون آلود است در خدمت خود و سیاست های خود درآورید.
از توان ملت ایران اطلاع خوبی دارید. برای همین است که درصدد جلب دوستی آنها برآمده اید و زبان می ریزید. این اظهار عشق دروغین و فریبکارانه نفرت آنها از شما و مواضع منافقانه و فریبکارانه شما را دوچندان خواهد کرد.شاید آرزو کنید کاش سکوت کرده بودید.
------------------------------------------------------------------------------------------
** استاد مطالعات جهان دانشگاه تهران

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال