بازداشت 3 نفر در ارتباط با حمله به مسجدی درمینه سوتای آمریکا

تهران- ایرنا- سه نفر در ارتباط با بمب گذاری تیرماه گذشته در مسجد دار الفاروق در ایالت مینه سوتای آمریکا که از سوی مقام های محلی تروریستی خوانده شد، بازداشت و تفهیم اتهام شدند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، 3 فرد به نام های مایکل مک وورتر، جو موریس و مایکل هاری متهم به حمله به مسجد دار الفاروق در شهر بلومینگتن ایالت مینه سوتای آمریکا شدند.
این 3 فرد در تیرماه گذشته با بمب لوله ای دست ساز به مسجد حمله کردند و به ساختمان آن خسارت زدند اما این حمله کشته یا مجروحی در پی نداشت.
مارک دیتون» فرماندار ایالت مینه‌سوتای آمریکا در بازدید از این مسجد در روز حادثه، این حمله را یک اقدام تروریستی توصیف کرد.
مسجد دار الفاروق محل تجمع و عبادت سومالی تبارهای ساکن ایالت مینه سوتا است که بیشترین جمعیت سومالیایی ها را در خود جای داده است.
به گفته دفتر دادستانی ایالت ایلینویز، این افراد که در منطقه ای روستایی در این ایالت از سوی ماموران اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) دستگیر شده اند، همچنین متهم به حمل سلاح های مرگبار و حمله به یک مرکز پزشکی زنان هستند.
به نوشته رویترز، تحقیقی که از سوی شورای روابط اسلام و آمریکا انجام شده، نشان می دهد که حملات علیه مسلمانان در این کشور پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ افزایش شدیدی داشته است.
شبد**9416**1010

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال