بی اعتمادی یونانیان به رسانه های خبری

آتن - ایرنا - براساس تحقیقات اداره آمار اتحادیه اروپا بیش از 50 درصد یونانیان به رسانه های خبری کشورشان اعتماد ندارند.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا به نقل از رسانه های گروهی یونان، اداره آمار اتحادیه اروپا بر اساس نتایج نظر سنجی به عمل آمده، گزارش داد که 55 درصد مردم یونان به رسانه های نوشتاری و گفتاری این کشور اعتمادی ندارند و بر این باور هستند که رسانه گروهی نوشتار و گفتاری این کشور اخبار و گزارشات خود را بر اساس منافع خود و گرایش های سیاسی که دارند، ارایه می کنند.
براساس گزارش اداره آمار اتحادیه اروپا، اکثر شهروندان یونانی بر این باور هستند که رسانه ها عمداً بطور روزانه اخبار و گزارشات غلط و دروغی را به خورد آنان می دهند و به همین دلیل اعتمادی به رسانه های گروهی این کشور، ندارند.
در همین حال و براساس این گزارش، بطور متوسط 37 درصد شهروندان اروپایی به رسانه های گروهی کشورهایشان اعتماد ندارند و بر این باور هستند که اخبار و گزارشات خود را عمداً برای انحراف افکارعمومی طراحی و برنامه ریزی می کنند و یا با آگاهی از دروغ بودن اخبار و گزارشات خود، آنها را به سمع و بصر مردم می رسانند.
براساس گزارش اداره آمار اتحادیه اروپا 29 درصد شهروندان کشور فنلاند براین باور هستند که رسانه های گروهی این کشور در ارایه گزارشات و اخبار خود صادق نیستند و این درصد در واقع نسبت به شهروندان یگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، اعتمادی بیشتری به رسانه های خبری نوشتاری و گفتاری کشورشان دارند.
براساس گزارش اداره آمار اتحادیه اروپا: 90 درصد یونانیان ارایه گزارشات و اخبار را هدفمند و خلاف واقع به مردم ارایه می کنند که این خود یکی از مشکلات جدی جامعه است و نیاز به بازنگری دارد و در جمع کشورهای اتحادیه بطور متوسط 87 درصد شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، این روش را یک مشکل برای دمکراسی در جوامع خود، قلمداد می کنند.
گفتنی است که اکثر رسانه های گفتاری و نوشتاری یونان وابسته به احزاب سیاسی هستند و اخبار و گزارشات خود در راستای دیگاه های احزابی که به آنها گرایش دارند، ارایه می کنند.
شبد**اروپام**462**1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال