دیدار بی سر و صدای رئیس دستگاه امنیت سودان از امارات

الجزیره-ایرنا- تارنمای خبری «باج نیوز» سودان روز سه شنبه به نقل از منابعی که آن را آگاه توصیف کرد، نوشت،«صلاح عبدالله » رئیس دستگاه امنیت سودان برای دیداری محرمانه به امارات رفته است.

به گزارش ایرنا، این تارنمای خبری افزود، صلاح عبدالله مذاکراتی با یک مقام عالی رتبه اماراتی انجام داد که در نتیجه آن امارات پذیرفت مبلغی میلیاردی پول در بانک مرکزی سودان سپرده گذاری کند.
باج نیوز افزود، پیش بینی می شود رئیس دستگاه امنیت سودان با ولی عهد امارات نیز دیدار کند.
این تارنمای خبری در پایان نوشت، مقام های اماراتی روز سه شنبه در تماسی تلفنی اعلام کردند امارات از سودان برای توسعه در زمینه های مختلف حمایت می کند.
تارنمای خبری «سودان تریبون» نیز روز سه شنبه نوشت، دولت امارات در بیانیه ای اعلام کرد مبلغ پنج میلیارد درهم اماراتی معادل 1.4میلیارد دلار در بانک مرکزی سودان سپرده گذاری می کند.
این مبلغ که امارات در بانک مرکزی سودان سپرده گذاری می کند،نخستین سپرده گذاری خارجی در سودان از زمان آغاز بحران اقتصادی در این کشور از ابتدای سال جاری میلادی است که قیمت کالاها به صورت افسار گسیخته ای افزایش یافت و قیمت نان نیز دوبرابر شد.
رسانه های سودانی در حالی خبر دیدار رئیس دستگاه امنیت سودان به امارات را منتشر می کنند که خارطوم اوایل هفته جاری میزبان وزیر خارجه قطر بود و این وزیر قطری علاوه بر دیدار با همتای سودانی خود، پیام شفاهی امیر قطر را به رئیس جمهوری سودان رساند.
«ابراهیم غندور» وزیر خارجه سودان یکشنبه گذشته ضمن اعلام آمادگی کشورش برای همکاری بیشتر با قطر در حوزه های مختلف و تقویت روابط دوجانبه ،تصریح کرد دوحه و خارطوم برای تشکیل کمیته مشورت سیاسی مشترک با هم به توافق رسیدند.
نکته مهم در این کش و قوس ها این است که امارات همراه با عربستان، بحرین و مصر از حدود 9ماه پیش روابط خود را با قطر قطع کرده اند و رقابت این کشورها با هم به دشمنی تبدیل شده است.
به نظر می رسد سودان که این روزها با بحران اقتصادی سختی مواجه است، سعی می کند از طرف های مختلف بیشترین سود را ببرد.
پایگاه خبری «سودان تریبون » 27 بهمن نوشت نوشت: تورم در سودان در ماه ژانویه گذشته با ثبت رکورد جدیدی به رقم بی سابقه 52.37 درصد رسید.
این پایگاه خبری افزود: تورم در ماه ژانویه در مقایسه با ماه دسامبر شاهد رشد 100 درصدی بود زیرا تورم در آخرین ماه سال 2017میلادی 25.15 درصد بود.
«عمر البشیر» رئیس جمهوری سودان 22 بهمن،،«النافذ محمد عطا» رئیس دستگاه امنیت این کشور را برکنار و طی حکمی «صلاح عبد الله محمد صالح» را به عنوان رئیس جدید آن تعیین کرد.
گفته می شود صلاح عبد الله محمد صالح روابط خوبی با دستگاه های امنیتی منطقه ای وغربی به ویژه سازمان سیا آمریکا دارد.
خاورم **2041**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال