لیگ قهرمانان اروپا؛

سویا با حذف منچستریونایتد شگفتی ساز شد

تهران-ایرنا- تیم فوتبال سویا اسپانیا با برتری در دو دیدار رفت و برگشت مقابل منچستریونایتد انگلیس، گام به مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان باشگاه های اروپا گذاشت.

به گزارش ایرنا؛ شاگردان خوزه مورینیو که دردیدار رفت مقابل سویا به کسب تساوی بدون گل بسنده کرده بودند، بامداد چهارشنبه در ورزشگاه اولد ترافورد از تیم حریف پذیرایی و با نتیجه 2 بر یک مغلوب این تیم شدند تا با لیگ قهرمانان اروپا وداع تلخی داشته باشند.
وسام بن یدر بازیکن تعویضی سویا که جانشین موریل شد در دقایق 73 و 78 برای این تیم گلزنی کرد و حذف منچستریونایتد را رقم زد.
تنها گل تیم منچستر یونایتد را لوکاکو درون دروازه ریکو سنگربان تیم سویا جای داد، اما با این گل، مانع از حذف تیمش از این مرحله نشد.
نیمه نخست این دیدار شاهد بازی متعادلی از بازیکنان دو تیم بودیم و توپ بیشتر درمیانه میدان درجریان بود.
رفته رفته بازیکنان منچسترسیتی از جناحین به سمت دروازه تیم سووا نزدیک شدند و بهترین فرصت این تیم دردقیقه 37 بدست آمد.
دراین دقیقه فلینی در پشت محوطه جریمه تیم سویا صاحب توپ شد و مدافعان حریف را جا گذاشت و وارد محوطه جریمه شد که ریکو سنگربان حریف شوت او را دفع و به بیرون فرستاد.
روند برتری شاگردان مورینیو تا پایان زمان این نیمه ادامه یافت و راشفورد، لینگارد و اسمالینگ نزدیک دروازه حریف شدند اما خوش شانس نبوده و ضربات آنان از بین رفت.
براساس آمار ، میزان تصاحب توپ و میدان دراین دیدار به صورت مساوی بین بازیکنان دو تیم تقسیم و هر کدام مالکیت 50 درصدی بر توپ و میدان داشتند.
شاگردان خوزه مورینیو دراین نیمه 3 مرتبه کرنر زدند این درحالی است که بازیکنان تیم سویا تنها یک مرتبه فرصت بهره مندی از ضربه ایستگاهی کرنررا پیدا کردند.
نیمه دوم شرایط متفاوت تری از دو تیم شاهد بودیم، شاگردان مورینیو قدری جلو کشیدند اما نتوانستند از پس دفاع منظم تیم سویا عبور کرده و به گل برسند.
درنقطه مقابل تیم سویا که عجله ای برای حمله دراین بازی نداشت، با صبر و حوصله بازی را کنترل کرد درادامه بن یدر جایگزین موریل دراین تیم شد و تنها پس از یک دقیقه از ورودش به زمین برای تیمش دردقیقه 73 گلزنی کرد.
او درادامه یک بار دیگر دردقیقه 78 دروازه دخیا سنگربان منچستریونایتد را باز کرد و اختلاف را به دو گل رساند.
مورینیو که همه چیز را از دست رفته می دید دست به تغییراتی درترکیب تیمش زد و سیستم بازی تیمش را تغییر داد که البته این موضوع یک بار نتیجه داد و لو کاکو دردقیقه 84 دروازه تیم سویا را باز کرد.
درادامه اتفاق دیگری نیفتاد و تیم سخت کوش سویا با نتیجه دو بر یک در دو دیدار رفت و برگشت راهی مرحله یک چهارم نهایی این رقابت ها شد.
ترکیب تیم منچستر یونایتد:
دخیا، والنسیا،اسمالینگ، بیلی، یانگ،فلینی، ماتیچ،لینگارد، سانچس،مارکوس راشفورد و لوکاکو.
ترکیب تیم سوویا:
ریکو،مرسادو،کیجر،لن گلت، اسکودرو، زونزی،بانگا، سارابیا، واسکوئز،کوررا و موریل.
دردیگر دیدار همزمان نیز تیم آ.اس. رم با غلبه یک برصفر برابر تیم شاختار دونتسک اوکراین ودرمجموع دو دیدار رفت و برگشت با کسب تساوی دو بر دو و به لطف گل زده درخانه حریف، راهی مرحله بعدی این رقابت ها شد.
سایر دیدار های این مرحله بامداد پنجشنبه برگزار می شود و تیم بارسلونا میزبان تیم چلسی است و بشیکتاش درترکیه از بایرن مونیخ پذیرایی می کند.
شبد.**9144*9122

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال